Oblečení z „druhé ruky“

V dnešní spotřební době často není ani možné unosit všechno naše oblečení. Každá žena mi dá za pravdu, že ne jednou si koupila nějakou tu slušivou halenku či neodolatelný svetřík, a doma ve skříni ten úžasný kousek visí ještě dnes téměř neobnošený či dokonce někdy i s cedulkou. Proto dnes bude řeč o fenoménu zvaný Second hand.

Ano, snad všichni máme doma oblečení, které je i po měsících jako nové. Ať už je to málo častým nošením nebo dobrým materiálem. To, co se nám ale teď už nelíbí, může udělat radost ještě někomu jinému. Tak samo i opačně my můžeme v „sekáči“ ocenit to, co pro jiné již vyšlo z módy.

Charitativní kolotoč

I u nás se už objevují kontejnery na oblečení. Ať už ale využijete právě ho či rovnou odnesete své nenošené oblečení na charitativní sbírku, vždy putuje do specializovaných zpracovatelských podniků, odkud se po roztřídění dostane právě do obchodů zvaných Second hand či „sekáč“. A právě až tehdy, když si vaše oblečení koupí jiný majitel, se utržené peníze dostanu potřebným. Ovšem nazmar nepřijde ani poškozené oblečení, které se do obchodů již nedostane. To je využito k dalšímu zpracování.

Container 1

Zažene módní nudu

Také se vám protáčí panenky, když vidíte, že na stojanu v obchodě je ještě dalších kusů vámi vybrané sukně a to rovnou i v několika velikostech? To se vám v outletech stát nemůže. Nejen že lze zamířit rovnou do specializovaného dámského či dětského Second handu, ale oblečení, které si tam vyberete, budete mít zaručeně originální. Často můžete dokonce narazit i na značkové kousky, za které byste jinde zaplatili i mnohonásobnou cenu. Největší textilní velmocí je Anglie, není tedy divu, že o kvalitu je většinou postaráno, právě díky ní.

1396771_10653608

Second hand online

Nebaví-li vás prohrabávat se oblečením v obchodě či snad dokonce máte nepochopitelný stud, že by vás někdo viděl právě v „sekáči“? Pak i Second hand lze navštívit prostřednictvím eshopů a vybírat si tak můžete z pohodlí vašeho domova.

Nakupovat v outletech však není žádná ostuda, pro mnohé se tento druh nakupování dokonce stál koníčkem. Není přeci umění koupit drahé oblečení, ale nakoupit hezky a levně. Potěšte tedy své malé princezny a kupte třeba právě jim dětské společenské šaty, za které byste v „normálních“ obchodech dali i třikrát více. A až z toho vyrostou, mohou jít šatičky na další „charitativní kolotoč“.

 

Reklama