Objevte ráj tulipánů v Keukenhofu

30 km od Amsterdamu, hlavního města Nizozemska, se nachází jeden z nejkrásnějších a rozlohou největších květinových parků na světě. Podle televizní stanice CNN je Keukenhof žhavým kandidátem na jednu z nejpřitažlivějších destinací v roce 2012!

Park se rozprostírá na 35 ha. Během roku zde vykvete téměř 7 milionů cibulovitých rostlin, které opečovává 24 zahradníků.  Nejvíce se park zaměřuje na tulipány, které je možné zpozorovat v desítkách variací lišících se barvou, tvarem a dobou rozkvětu.

Tulipány jsou jedním ze symbolů Nizozemska. A přesto má tato rostlina původ v Turecku. Do Nizozemska se dostala díky jednomu obchodníkovi, který si myslel, že je cibulka k jídlu, a proto si jí osmažil na pánvi. Naštěstí se brzy přišlo na to, že z této cibulky vyroste krásná květina, která se z Nizozemska vyváží do celého světa. Tady se jí totiž díky složení půdy daří nejlépe.

Keukenhof sloužil počátkem 19. století jako bylinná zahrada pro hraběnku Wittelsbachovou.  Ve 20. století ji přestavěli architekti Zonen a Zocher na květinovou zahradu. Od té doby je Keukenhof navštěvován turisty z celého světa. Během posledních 60ti let jej navštívilo 44 milionů zvědavců.

Květinový park je protkán 15km dlouhými pěšími stezkami. Romantičnosti přispívají jezírka a po nich plující labutě. Z několika vyhlídek je možné obdivovat nekonečně dlouhá tulipánová pole. Velkou atraktivitou pro turisty je plavba po vodních kanálech na lodi s elektrickým pohonem, ze kterých je možné pozorovat lány tulipánů zblízka.

Keukenhof je otevřen od dubna do září a jeho návštěva je neskutečným zážitkem. Nemusíte být biologové, ani milovníci květin, přesto si jej zamilujete a budete na něj celý život vzpomínat.

Reklama