O zubních náhradách také v září, tentokrát na Královéhradecku, Pardubicku a Vysočině

Léto už se pomalu překlopilo v příjemný začátek podzimu a krásné babí léto je tedy tu. I v září ale přijde řeč na zubní náhrady, správnou péči o ně a na řešení problémů s umělým chrupem. V polovině září totiž vyráží tři posádky Corega Hlídky, tentokrát do 23 měst na Královéhradecku, Pardubicku a Vysočině. Tak jako na svých předchozích zastávkách v jiných regionech, i zde budou dentální hygienistky a hostesky lidem zdarma radit s jejich problémy se zubními náhradami, ukazovat jim, jak správně o ně pečovat a jakými přípravky. Akci ještě podpoří 20. září jednodenní zastávka mobilního Corega Centra ústní hygieny v Jihlavě, kam zavítá na každoroční akci Dny zdraví.

S odborníky na zubní náhrady se setkáváte i vy, naši pravidelní čtenáři. Například paní Štěpánka, která je pravidelnou návštěvnicí našich stránek, napsala, že při svém lázeňském pobytu narazila na edukační tým Corega.  Vyslechla si, jak se správně o náhradu starat, hostesky jí názorně předvedly, jak se používá čisticí tableta a jak se nanáší na náhradu fixační krém. „Byla jsem překvapena ochotou a laskavostí, se kterou mi byly představeny výrobky značky Corega. Vzorky jsem také dostala jako dárek na vyzkoušení. Zaručeně si po vypotřebování dokoupím i nové a v příští soutěži také o ně zkusím soutěžit.“

S čím se lidé nejčastěji na odborníky obracejí? K největším problémům patří špatně držící náhrada a ulpívání jídla pod ní. Pro radu také přicházejí lidé, kteří mají náhradu teprve krátce a teprve se s ní sžívají. Hostesky a dentální hygienistky také vysvětlují, jak správně používat fixační krémy a čisticí tablety. Jedním z největších omylů, kterých se lidé dopouštějí, je, že náhrady čistí běžnou zubní pastou a kartáčkem.

Září je poslední měsíc, kdy budou po malých městech jezdit Corega Hlídky. Pokud se Vám nepodaří je zastihnout, můžete ještě využít některou z říjnových zastávek Corega Centra ústní hygieny.

V říjnu se také můžete těšit na rozhovor s MUDr. Františkem Rubešem, zubním lékařem a dlouholetým členem Corega Týmu. Doktor Rubeš navštívil s Centrem ústní hygieny řadu míst, přednáší také o péči o chrup a zubní náhrady a v rozhovoru s ním shrneme jeho dlouholeté poznatky z mobilního Centra i dalších aktivit, na kterých se podílí.

Kdy a kde vám v září odborníci poradí, jak na zubní náhrady?

Corega Hlídka vyráží v září do těchto měst:

18. 9. (út)      Lázně Bělohrad                      Velká Bíteš

19. 9. (st)      Nový Bydžov                           Náměšť nad Oslavou               Přibyslav

20. 9. (čt)      Chlumec nad Cidlinou            Moravské Budějovice              Chotěboř

21. 9. (pá)     Třemošnice                            Třešť                                         Světlá nad Sázavou

24. 9. (po)     Kostelec nad Orlicí                 Žamberk                                   Hronov

25. 9. (út)      Dobruška                                Vamberk                                  Broumov

26. 9. (st)      Týniště nad Orlicí                   Polička                                      Červený Kostelec

27. 9. (čt)      Skuteč                                     Bystřice pod Pernštejnem        Česká Skalice

Corega Centrum ústní hygieny vyjede v září a v říjnu do těchto měst:

20. 9. (čt)                            Jihlava

3. 10. (st)                            Brno

4. 10. (čt)                            Třebíč

5. – 6. 10. (pá – so)         Praha – veletrh Senior Praha

Řadu informací, rad a také praktických návodů včetně instruktážních filmů najdete také na www.corega.cz. Na těchto stránkách máte také možnost zeptat se odborníků na vše, co souvisí se zuby, se zubními náhradami a vůbec s orálním zdravím.

Reklama