Neuvěříte, co španělská babička maluje na počítači

Myslíte si, že moderní internetové aplikace jsou pouze pro mladou generaci? Španělská seniorka Concha García Zaera se v 87 letech stala hvězdou Instagramu. Komunitu oslovila úchvatnými obrázky, které maluje na počítači. Její profil sleduje přes 165 tisíc uživatelů. 

Péče o manžela přivedla seniorku k netradiční zálibě

Příběh seniorky Conchy je podobný mnoha osudům, které se odehrávají za zdmi našich domovů. Za jejím koníčkem, malováním obrázků na počítači, stojí onemocnění manžela, který potřeboval trvalou péči. Starost o manžela neumožňovala Conche příliš často opouštět dům. Aby byla ve spojení s okolním světem, pořídila jí rodina počítač.

Vedle komunikace se svými dětmi a přáteli objevila Concha nenápadný program s názvem Malování. Program, který máme všichni v počítačích a obvykle mu nevěnujeme příliš pozornosti, Conchu Garcíu Zaeru naprosto uchvátil. Podle předloh pohlednic, jenž dostávala od svých přátel, začala kreslit kostely, historická náměstí, přímořská stavení či zemědělské usedlosti.

Ačkoliv se tvorba grafiky v programu Malování zdá jednoduchá, vytvořit celý obrázek tak, aby se podobal originální předloze, není vůbec snadné. Jeden obrázek maluje Concha přibližně dva týdny. Podívejte se sami, zda byste něco podobného dokázali.

Dílo Conchy Zaery, zdroj: Instagram
Dílo Conchy Zaery, zdroj: Instagram

V penzi se stala hvězdou Instagramu

Vnučka poradila Conche, aby se s obrázky pochlubila na Instagramu. Seniorka do té doby netušila, co Instagram je. Jedná se o mobilní aplikaci, na kterou uživatelé nahrávají své fotografie a sdílí je s ostatními. Motivací uživatelů je ukázat svůj život, nevšední zážitky, nasbírat nejvíce pozitivních hodnocení svých fotografií a získat vysoký počet sledujících.

Na začátku března měla Concha 300 sledujících uživatelů, kteří jsou označováni anglickým slovem followers. Nyní její profil s názvem Conchagzaera sleduje přes 165 tisíc uživatelů, což představuje nevídaný úspěch pro dámu, které bude za tři roky devadesát let.

Dílo Conchy Zaery, zdroj: Instagram
Dílo Conchy Zaery, zdroj: Instagram
Concha García Zaera
Reklama