Nepřeceňujte stav vašeho vozu

Jak často zjišťujete technický stav svého automobilu? Většina nejspíše odpoví jednou za dva roky, těsně předtím než se přiblíží povinná prohlídka u stanice technické kontroly. A to je právě chyba!

Reklama

O stav svého vozu se musíte pečlivě starat. Nestačí jen dolévat vodu do ostřikovačů, chladicí kapalinu a vyměnit olej. Špatný technický stav vašeho auta může vážně ohrozit jak vás, tak vaše známé, které občas svezete nebo také ostatní účastníky silničního provozu.

Zrovna nyní vrcholí období přezouvání pneumatik. Proto taky myslete na svou bezpečnost a nechte si ve svém pneuservisu zkontrolovat brzdové destičky a brzdové obložení.

Výměna brzdových destiček by měla být po zhruba třiceti až padesáti tisíci kilometrech. Ovšem záleží na stylu jízdy. Brzdové kotouče mají životnost okolo šedesáti až sto tisíc kilometrů. Tyto údaje se sice mohou zdát jako mnoho, ale víte kolik má za sebou brzdový systém vašeho vozu? Problém může být o to palčivější, pokud vlastníte ojetý automobil, o jehož technickém stavu nejste většinou příliš pravdivě informováni.

Výměna brzdové kapaliny se doporučuje každé dva roky, což není žádná dlouhá doba. Určitě byste se do této údržby neměli pouštět doma na vlastní pěst. V síti autoservisů a pneuservisů BestDrive vám nejen přezují zimní pneumatiky na letní, zároveň si je můžete nechat také uskladnit, ale hlavně na požádání provedou kontrolu a výměnu brzdových destiček.

Zkušení odborníci během kontroly odhalí jak skutečný stav samotného brzdového systému, tak opotřebení pryžových částí, možný únik brzdové kapaliny či nedostatečnou přítlačnou sílu u brzdového obložení.

Tudíž nepřeceňujte stav vašeho automobilu a nechte si ho při nejbližší možnosti zkontrolovat. Vaše bezpečnost stojí za to!

Reklama