Nepodceňujte používání ochranných brýlí ani v domácnosti

Foto: Nor Gal / Shutterstock.com

Ačkoliv jste již nějaký ten pátek v důchodu, neměli byste zapomínat chránit své oči i při některých činnostech v domácnosti. Ať už je vašim koníčkem výroba modelů lodí, aut či jiných věcí. Nebo se rádi věnujete práci na zahradě. Ochranu zraku rozhodně nepodceňujte.

Reklama

Rizikové domácí práce

Při výrobě modelů, když pracujete s lepidlem, vám může nedopatřením kousek lepidle odletět do oka a poleptat sítnici. Při zastřihávání stromků a keřů na zahradě vás může zranit kus větve. A to ani nemluvíme o sekání trávy. Při tom vám může do oka vlétnout například kamínek. Proto je moudré si při těchto činnostech nasadit kvalitní ochranné brýle.

Nosím dioptrické brýle, ochranné nepotřebuji

Častým omylem, kterého se dopouštějí nositelé dioptrických brýlí, je myslet si, že jejich zrak ochrání právě dioptrické brýle. Ale opak je pravdou. Dioptrické brýle slouží jen k lepšímu vidění. Jejich používáním při některých činnostech naopak zvyšujete pravděpodobnost jejich poškrábání či jiného poničení. Naštěstí existuje skvělá možnost: ochranné dioptrické brýle. Tedy kombinace jak ochranných, tak i dioptrických brýlí. A to bez nutnosti nosit oba druhy na sobě. Tyto speciální brýle se nezamlžují, jsou vyrobeny z pevných a odolných skel, a navíc jsou opatřeny i dioptriemi.

Kvalitní ochrana zraku

Pokud jste dospěli k závěru, že se věnujete nebezpečným činnostem, které mohou poškodit jak váš zrak, tak i vaše dioptrické brýle, podívejte se na nabídku ochranných brýlí na e-shop Hoffmann Group. Všechny ochranné pomůcky, které mají v nabídce, podléhají přísným evropským normám, a vy tak budete mít jistotu, že váš zrak bude ochráněn.

Doufáme, že jste si z předchozích řádků odnesli poznání, že nejsou brýle jako brýle. A že dodržování předpisů bezpečnosti práce byste neměli podceňovat v žádném věku.

Reklama