Neodpírejte si rtěnku po padesátce. Jak na dokonalé rty ve zralém věku?

Rudé dokonalé rty nejsou jen pro mladé holky. Oslnit s nimi můžete i ve zralém věku. Poradíme, jak bezchybně nalíčit rty a jak vybrat ten správný odstín rtěnky, a to ať už vás trápí popraskaná či suchá ústa.

Suché olupující se rty jsou známkou dehydratace. Nejen v období léta je zapotřebí na rty používat balzámy i rtěnky s UV filtrem. Pro zvlhčení můžete také použít med nebo směs glycerinu s vitamínem E. Naopak se snažte vyvarovat častému olizování rtů.

Jestliže vás i přes časté „zvlhčování,“ stále trápí popraskané rty, může vám tím vaše tělo naznačovat, že mu chybí vitamín B. O rty je nutné pečovat, jakmile vám tak začnou praskat koutky, olupovat se rty nebo tvořit se opar, ihned jednejte. Nečekejte, že to samo přejde!

Jak v 5 krocích dokonale nalíčit rty?

První krok: Při nanášení make-upu naneste make-up i na rty.

Druhý krok: Rty přepudrujte, díky tomu hezky zjemní a zmatní.

Třetí krok: Tvar vašich rtů obtáhněte konturovací tužkou v odstínu rtěnky.

Čtvrtý krok: Celou plochu rtů vybarvěte rtěnkou.

Pátý krok: Na konec rty můžete rozzářit leskem.

Pozor, dokonale nalíčené rty, je nutné večer také dokonale odlíčit. Při odličování používejte šetrné přípravky s minimem chemie. Někdy i odličovadla mohou způsobit alergickou reakci a stát za nevzhledně popraskanými rty.

Jak vybrat správný odstín rtěnky?

Ani po padesátce se nemusíte vzdávat výrazných barev. Vždy je ale vhodné barvu přizpůsobit zbytku líčení. Pokud zvolíte výrazné oči, pak vsaďte na jemnější rty, to samé platí i obráceně.

Při výběru rtěnky záleží na velikosti rtů. Jestliže je máte plné, nemusíte se obávat tmavších odstínů, které ladí s tonem vaší pleti. Naopak užší rty je vhodné zvýraznit světlejší lesklou rtěnkou. Kromě velikosti rtů berte v potaz také odstín pleti. Jste-li světlá, vyhněte se raději tmavým a hnědým rtěnkám. K bronzovému podtónu se zas nehodí studené tóny.

Pokud si chcete ubrat pár let, pak volte teplé a světlé odstíny, které rozjasní celý obličej a zvýrazní přirozenou barvu pleti. Tmavé rtěnky přidávají roky.

A co permanentní make-up ve zralém věku?

S přibývajícími lety se přirozená kontura začíná lehce vytrácet. V takovém případě přijde vhod permanentní make-up. Vyberet-li si decentní barvu, mohou vaše rty působit přirozeně probarvené. Zároveň jemná kontura jim dodá na objemu. Proč tedy permanentní make-up nezkusit i po padesátce?

Dobře ale zvažte, komu se svěříte do rukou. Nové rty vám vydrží minimálně pět let, a tak je důležité, aby vše vypadalo především přirozeně.

Reklama