Není správné zahrady bez pískoviště

Udělejte dětem radost a pořiďte jim na zahradu pískoviště. Uvidíte sami, co se ve vašich dětech skrývá a co vám postaví za nádheru. Pokud však zjistíte, že váš potomek zrovna architektem nebude, pak nezoufejte. Pískoviště vám aspoň zajistí, že třeba na chvíli opustí počítačové hry a bude trávit volný čas s vámi na zahrádce.
 

S dětským pískovištěm se děti setkávají už v mateřských školkách a není divu. Právě pískoviště patří k nejbezpečnějším prvkům dětských hřišť. Vaši potomci nemají odkud spadnout, kam vlézt, ovšem i tu mají co sníst.

Na pískovišti také děti rozvíjí svou fantazii a díky všemožným druhům báboviček, kyblíčků a lopatiček si na něm dokážou vyhrát i celý den. Tvořivosti se totiž na tomto místě meze nekladou, a to mají děti rády.

Ovšem zapomeňte na veřejné pískoviště, kde na děti často kouká nebezpečí z každého rohu, a pořiďte si své, které bude zcela pod vaším dohledem.

A jaké pískoviště máte na výběr?

Dřevěná pískoviště

Pokud se rozhodnete pro dřevěné pískoviště, pak dopřejte dětem tu největší kvalitu a pořiďte jim pískoviště z masivního hoblovaného smrkového dřeva. Uvidíte, že spokojení budete také vy. V široké nabídce si můžete i vybrat pískoviště s víkem, které zaručeně oceníte. Nejen že pískoviště vybavené víkem mají často i sedátka, ale také co se týče počasí, budete za víko rádi. To se u nás mění jak na houpačce, a tak můžete klidně spát, zatímco v noci bude bouřka, protože už druhý den si může vaše dítko opět hrát na suchém pískovišti.

Plastová pískoviště

Dnes všemi oblíbená plastová pískoviště představují velmi vyhledávanou variantu. I u plastových pískovišť se setkáte s kvalitním plastem, který vydrží víc než dost, takže se nemusíte bát, že by vám brzy vybledlo či ztratilo barvu úplně. Na rozdíl od dřevěných, mají ty plastová pískoviště už téměř všechna víko, díky kterému vám bude opět zaručena stoprocentní ochrana písku. Děti také jistě ocení, že na plastovém pískovišti se jim nezadře tříska, a tak budete ušetřeni i tomuto trápení. A pokud na obloze vysvitne sluníčko, můžete i plastové pískoviště využít jako malý bazének.

Reklama