Nenechte si koukat do talíře

Na léto pro vás připravujeme speciál do rubriky Dům a zahrada. Dozvíte se vše potřebné. Jak si správně vymalovat váš byt, kterou barvu použít do jídelny či ložnice a na co všechno nezapomenout při zvelebování vašeho hnízdečka. Dnes už máme ale pro vás malou ochutnávku v podobě žaluzií a rolet, protože i ty k bydlení zaručeně patří.

S postupem času se čím dál tím více lidí rozhoduje nepoužívat záclony. Koho to také má bavit, neustále roztahovat a zatahovat, sundávat a nandávat, prát a občas i žehlit. Práce to není vůbec k potěšení. Jenže ať jsou záclony jakkoliv otravné po stránce „starání“, jejich funkce je nejen zkrášlovat náš byt, ale také zajišťovat nám alespoň částečné soukromý.

Reklama

Nikdo přece nechce, aby mu večer sousedi koukali do talíře. Jenže co když opravdu nechcete se záclonami ztrácet čas. Pak je tu i pro vás řešení. Žaluzie vám udělají téměř stejnou funkci jak záclony a ještě se lépe ubráníte slunečním paprskům, které v létě dokážou být někdy opravdu na škodu.

Ovšem i žaluzie mohou být módní záležitostí. Vybírat si můžete nejen ze všemožných barev, ale také i stylů a materiálů. A pokud přeci jen chcete něco více „útulnějšího“, pak i rolety v podobě „japonských stěn“ či vertikálních žaluzií vám zkrášlí ať už váš obývací či dětský pokoj.

Nejde-li vám však o vzhled a raději preferujete čistotu a nepřeplácanost, tak i pro vás existuje ladné řešení, jak se vyhnout všem zbytečnostím. Zkuste si na vaše okna pořídit venkovní rolety či žaluzie. I ty vám zaručí, že do vašich pokojů nebude vidět a ani sluníčko vám nebude nezpříjemňovat ranní vstávání.

Reklama