Největší tropický ráj v Evropě

Exotiku, za kterou musíme létat několik set tisíc kilometrů, můžeme najít pouhých 60 km jižně od Berlína, ukrytou v obrovském zastřešeném komplexu. Vysoké teploty, tropický prales, mořskou pláž s krásným bělavým pískem, to vše a mnoho dalšího nabízí největší evropský prázdninový komplex Tropical Islands!

Název Tropical Islands by se dal do češtiny přeložit jako tropické ostrovy. Komplex rozkládající se na ploše o velikosti osmi fotbalových hřišť byl vybudován v hale, která měla sloužit na výrobu vzducholodí pro ruskou armádu. Paradoxem je to, že zde nikdy žádná vzducholoď vyrobena nebyla. Tyto rozlehlé prostory však daly možnost vzniknout té pravé exotice, která nemá v Evropě obdoby.

Tropický ráj je rozdělen do několika částí. Jsou jimi Balijská laguna s vodopádem, Tropické moře lemované 200 m dlouhou pláží s krásným bílým pískem dovezeným až z daleké Asie, moderní saunový svět zasazen do prostředí monumentálního kambodžského chrámu Angor Wat, tropický klub pro děti, zábavný koutek, jehož součástí je nejvyšší tobogán v Německu, a spoustu dalších ukrytých zákoutí, která čekají na objevení.

Dominantou celého komplexu je tropický prales, díky němuž zde mohou návštěvníci okusit tu pravou vlhkost vzduchu a vysoké teploty pohybující se okolo 27 C°. Kilometr dlouhá stezka návštěvníka zavede do těch nejzazších útrob pralesa. Počtem 50 000 stromů a křovin spolu s více než 600 druhy rostlin se řadí tento indoorový prales na první místo ve světě. Občas se také může stát, že vám cestu zkříží křepelky nebo zlatí bažanti, kteří se zde volně pohybují.

Zábava a relaxace zde nikdy nekončí. Tropický ráj je totiž otevřen celých 24 hodin denně a 365 dní v roce. Kromě úchvatné atmosféry připomínající krajinu Indonésie a Jižní Asie mohou návštěvníci využít nepřeberného množství služeb na té nejvyšší úrovni. Denně se zde konají vystoupení vynikajících tanečníků a ilusionistů, návštěvník si může zaplavat v laguně o teplotě 31 C° nebo se osvěžit pod vodopádem. Může si také vychutnat ovocný drink a procházet se s ním večer po pláži a třeba se i zaposlouchat do uklidňujícího šumění moře.

i-Senior.cz

 

Reklama