Nejkrásnější květinou podzimu jsou Listopadky. Rozhodně nepatří jen na hrob

Listy už se nám zbarvují a podzim se hlásí v plné polní. Není divu, že mnoho míst tak zdobí krásné podzimní kvítí. Víte, o kterém je řeč? Přeci o listopadkách, známých také pod názvem chryzantémy.

Listopadky patří mezi nejkrásnější květiny, kvést začínají už na konci léta, nejvíce jich je však vidět v období Dušiček. Rozhodně ale chryzantémy nepatří jen na hrob, díky svým sytým barvám se hodí i do záhonů, na balkony a do bytu.

Květiny lze vysazovat od poloviny léta, vhodné je je pěstovat v menších truhlících. Hezky pak ozdobí terasu, balkon nebo okno. Definitivně odkvétat začínají až po prvních mrazících. Není ale chryzantéma jako chryzantéma. Tato květina pochází z Asie a setkat se můžete hned s několika jejími druhy. Ty se od sebe liší barvou, velikostí květů, výškou a dobou plného květu. Každý druh pak kvete v jinou dobu, pokud je tak namixujete do truhlíku, můžete si užít rozkvetlého okna či balkonu až do zimy.

Nejvíce listopadky ocení slunná místa, rády nemají ani větrno. Důležité je je pravidelně zalévat, vždy ale jen kořeny, listy by měly být suché. Chryzantémy patří mezi trvalky, proto je před prvními mrazíky uschovejte. Zimu květiny hravě zvládnou v chladnějším, avšak na světlém místě. Co se květin na záhonech týká, ty je zapotřebí na začátku prosince přikrýt, nejlépe slámou a chvojím. Odkryjte je až v dubnu.

Listopadky můžete mít i v interiéru. Do domácnosti se však nejvíce hodí drobnokvěté listopadky nebo řazené, které ve váze vydrží skutečně dlouho.

 

Reklama