Nedovolte, aby vás vlhký kašel trápil dlouhé týdny

Zima je obdobím s největším výskytem respiračních onemocnění. Mezi nejčastější patří rýma, kašel, zánět nosohltanu či zánět průdušek a zápal plic. Sezónní rýma a kašel postihne během zimy téměř čtvrtinu obyvatel. Zatímco nachlazení trvá jen pár dní, pak kašel přetrvává až tři týdny. To je nejen obtěžující, ale především vysilující. Poradíme, jak se vlhkého kašle zbavit rychle a účinně.

Nejčastější příčiny respiračních onemocnění

Záněty dolních cest dýchacích jsou zpravidla spojeny s virovými a bakteriálními onemocněními. Není náhodou, že k těmto nemocem jsme náchylnější během podzimních a zimních měsíců. Teplotní výkyvy, sdružování se ve větším kolektivu a oslabená imunita jsou nejčastějšími příčinami respiračních onemocnění.

Onemocnění dolních cest dýchacích doprovází vysilující kašel

Onemocnění dolních cest dýchacích se téměř nikdy neobejde bez vysilujícího kašle. V prvních dnech převládá suchý a dráždivý kašel, který se v pozdější fázi mění na vlhký kašel. To je pro pacienta mírně pozitivní zpráva, neboť dochází k vykašlávání nahromaděného hlenu. Ale ani v této fázi není vyhráno. Vlhký kašel je vysilující, nepříjemný a neobtěžuje pouze pacienta, ale také jeho okolí. Navíc dokáže nemocného dlouho trápit. Zatímco běžné nachlazení doprovázené teplotami trvá obvykle tři až pět dní, vlhký kašel přetrvává až tři týdny.

Rychlá a spolehlivá léčba vlhkého kašle

Obecně základem pro léčbu respiračních onemocnění je klid na lůžku a dostatečný příjem tekutin. Nezapomínejme také na pravidelné větrání a přísun čerstvého vzduchu, který je vhodné zvlhčovat.

Jak ale nejrychleji vyléčit vlhký kašel? Samotným odpočinkem kašel nevyléčíme, spíše prodloužíme jeho průběh. Pro rychlou léčbu slouží léčiva, která obsahují mukolytika. Jejich účinné látky rozpouští hlen a usnadňují jeho vykašlávání. Mukolytika v podobě látky ambroxol jsou obsažena ve volně prodejném přípravku Ambrobene, který kombinuje rovnou pět účinků v jednom roztoku. Ambrobene 5v1 rychle a účinně rozpouští hlen, usnadňuje vykašlávání, zklidňuje podrážděné průdušky, zvyšuje imunitu dýchacích cest a v neposlední řadě podporuje průnik antibiotik.

Jakmile vás bude trápit onemocnění dolních cest dýchacích, vzpomeňte si, že spolehlivou úlevu od vlhkého kašle poskytne Ambrobene 5v1.

Reklama