Nebojte se angličtiny

Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Tak tohle pořekadlo zná snad každý. Ne každý však je právě člověkem víckrát jak jednou. Pro někoho je dost velkým oříškem naučit se už jen svůj rodný jazyk, pro jiné jsou zase tři jazyky samozřejmostí.

 

 

V dnešní době se jen málokdo obejde bez cizího jazyka, a to především anglického. Je sice pravda, že při hledání práce váš nový zaměstnavatel určitě ocení, že umíte dobře španělsky, rusky nebo italsky, ale stejně po vás bude vyžadovat i angličtinu. Pokud však nepatříte ke šťastlivcům, kteří se mohou pyšnit certifikátem z jazyka čínského, pak si můžete být jistí, že vám všichni utrhají ruce, jen abyste pracovali pro ně.

Nechcete-li se však učit různé klikyháky a všemožně luštit obyčejné fráze, pak stačí, když budete umět alespoň tedy anglicky. V dnešní době je, možná bohužel a možná bohudík, angličtina velmi používaná, velmi žádaná a především je považována za samozřejmost. Proto nejste-li zrovna jazykově nadaní, zkuste alespoň odpor k angličtině překonat, bez ní se dnes již neobejdete.

Existuje hned několik způsobů, jak docílit toho, abyste mluvili anglicky. Ať už anglický jazyk chcete ovládat plynule či jen rozumět, každá snaha o to stát se „dalším člověkem“ je dobrá. V dnešní době je nabízeno hned několik kurzů angličtiny. Vybrat si můžete buď kurz s docházením a nebo online. Pokud si však jako většina myslíte, že angličtina online je nesmysl, tak se na nějakém podobném kurzu přesvědčte o opaku. Online kurzy nevyžadují žádné docházení do jazykových škol a ušetří vám čas a mnohdy i peníze.

i-Senior.cz

Reklama