Naučná videa od lékaře z Univerzity Karlovy vyvrací dezinformace o vakcíně proti covidu-19

Očkování proti covidu-19 doprovází řada polopravd či vyložených dezinformací, které kolují mezi lidmi zejména na sociálních sítích a odrazují je od rozhodnutí nechat se naočkovat. I když je tato volba na osobním rozhodnutí každého z nás, není možné rozhodovat se na základě nepravdivých informací.

Proto se MUDr. Jiří Slíva, Ph.D., farmakolog z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, rozhodl publikovat sérii edukativních videí na téma koronaviru a především očkování proti němu na Youtube kanálu Naočkuj Se.

Krátká, ale informacemi nabitá videa vysvětlují pomocí vědeckých faktů to, jak vakcíny fungují, jak se vyvíjí i jaký dopad na tělo očkovaného v budoucnu budou mít. Nechybí ani video objasňující, pro jakou skupinu obyvatel je očkování nejpřínosnější nebo video shrnující objektivní fakta o ivermektinu.

V dnešní době je občas velmi těžké se orientovat v záplavě informací, které se na nás každý den valí. Osobně považuji rozhodnutí očkovat se proti covidu-19 za důležité a správné především u zranitelné generace 65+, a proto jsem se rozhodl ve formě krátkých videí objasnit některá témata, o kterých na internetu a v některých médiích koluje nejvíce dezinformací,“ říká MUDr. Jiří Slíva, Ph.D. ze 3. lékařské fakulty.

Reklama