NAUČME SE něco nového

Koncept kurzů Naučmese.cz je jednoduchý – kdokoli může naučit kohokoli cokoli. Bez ohledu na dosažené vzdělání, věk nebo profesi. Ráda bych Vám dnes představila jednoho ze zakladatelů, tvůrců a lektorů Josefa Nevorala. Povídala jsem si s ním o zajímavém projektu i o tom, co nám tyto kurzy mohou nabídnout.

Jak vnikl nápad na  web Naučmese.cz?

Konceptem jsme se inspirovali v zahraničí, kde úspěšně funguje už více než rok. Především mám na mysli weby Gidsy.com a Skillshare.

Jak jste se vlastně dostal ke spolupráci s tímto webovým portálem?

Kamarád hledal parťáka s programovacími schopnostmi a domluvili jsme se na spolupráci. Samotná tvorba webu nám zabrala několik dní, nebylo to nic složitého. Zpočátku jsme na sociálních sítích testovali, jaký by byl o Web zájem. Když v březnu web začínal, bylo v nabídce zhruba 27 kurzů. Dnes už nabízí svoje kurzy více jak 90 lektorů.

Strategie Naučmese.cz je nabízet služby komunitě a zapojit spíše amatérské lektory, které něco baví a chtějí své zkušenosti za pár peněz předat dál. „Naši lektoři jsou spíše amatéři, profesionály nechceme, resp. se snažíme jejich počet držet pod jednu čtvrtinu,“ popisuje tvůrce a lektor Josef Nevoral.

Co vlastně nabízí?

Především možnost navštívit vybraný kurz, např. fotografování, pletení košíků, základů Japonštiny, tvorba výtvarných koláží, využívání moderních technologií a dalších. Nabídka je rozmanitá a je z čeho vybírat. Našim cílem je umožnit spojování lidí, kteří něco umí, s těmi kteří se to chtějí naučit. Od lidí k lidem.

Sám vedeš jeden z kurzů „od neběžce k maratonci.“  Jak tedy vybíráte lektory?

Lektorem se může stát každý, kdo něco umí, chce své dovednosti a znalosti předat dál. Jsou to převážně „amatéři,“ kteří ale mají co naučit.

Kde se jednotlivé kurzy pořádají?

Většina kurzů se pořádá v Praze, další třeba v Brně nebo Ostravě. Kurzy probíhají v pronajatých prostorách, nebo některé přímo u lektora doma. Záleží jak na počtu účastníků, tak i na možnostech a rozhodnutí lektora.

Děkujeme za rozhovor

A z osobní zkušenosti můžu jen doporučit některý z kurzů navštívit.

[flagallery gid=7 name=Gallery]

Reklama