Nastal čas podzimní úpravy hrobů: Co symbolizuje dušičkový věnec?

S blížícím se svátkem zesnulých nastává čas na podzimní dekorace hrobů. Které květiny zkrášlí hrob? Proč nezapomínat na dušičkový věnec? Víte, co symbolizuje?

Hrob na podzim vhodně ozdobí chryzantémy, kopretiny a ostálky neboli cínie. Na zcela zakrytých hrobech krásně vyniknou květináče se zasazeným vřesem, který je k dostání v mnoha barevných odstínech. Do vázy se celoročně hodí řezané květiny. Z podzimních řezaných květin, které ve váze dlouho vydrží, volíme růže či gerbery. Vyloženě špatně neuděláte ani pořízením umělé květiny, obzvlášť pokud na hrob nemůžete docházet pravidelně.

Co symbolizuje dušičkový věnec?

Naprostou stálicí podzimní výzdoby hrobů jsou dušičkové věnce, které dlouho vydrží a zároveň ctí tradiční podzimní materiály. Mezi ně patří především chvojí, šišky, plody šípků, jeřabiny, sušené květy růží a další přírodní ozdoby. Podstatný pro dušičkový věnec je tvar kruhu. Kruh totiž symbolizuje propojení života a smrti i koloběh nekonečna. Dušičkový věnec, na rozdíl od adventního věnce, může být vyšší a více střapatý.

Jaké květiny vysázet na otevřené hroby?

Na hrobech, které jsou částečně odkryté, se skvěle vyjímají zakrslé druhy jalovce, cypřišku, stříbrného smrku či stále zelené a neopadavé keře brslenu. Hrobové záhony skvěle doplní již zmíněné vřesy, azalky či hortenzie.

Reklama