Nakažených přibývá: Běžný život v koronavirové době pomáhají zvládnout online služby

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Šíření koronaviru COVID-19 opět nabralo na obrátkách. Téměř každý den počty nově nakažených překonávají dosavadní rekordy. A to ještě nenastal obávaný podzim, který s výskytem běžných respiračních onemocnění situaci ještě zhorší. Vysvětlíme, jak online služby pomáhají zvládnout běžný život v koronavirové době.

Reklama

Důležitou prevencí je dodržování základních hygienických opatření v podobě mytí rukou, nošení roušek, dodržování rozestupů a vyhýbání se větším shromážděním lidí. Vyhýbejte se proto přeplněným obchodům, veřejným jídelnám a dalším frekventovaným obchodům. Nákupy, objednání jídla i výběry z bankomatů lze zvládnout přes internet.

Nakupování potravin a drogerie s dovozem až domů

Podobně si můžete online vyřídit i nákupy. Ušetříte si tak čekání u pokladen i nošení těžkých tašek. Nákup vám totiž některé firmy přivezou za drobný poplatek až domů. Kromě potravin můžete nakupovat i drogerii, potřeby pro domácí zvířata nebo pro dům a zahradu.

Rozvoz obědů z desítek kuchyní a restaurací

Zkuste využít služeb dovážky teplého jídla z vaší oblíbené restaurace až domů. Existuje na trhu několik firem nabízejících možnost vybrat si z jídelních lístků tisíců restaurací po celém Česku. Na webu si vyberete jídlo, které si chcete nechat přivézt, zvolíte čas dovozu a pak jen snadno zaplatíte kartou.

Léky rychle a pohodlně s elektronickým receptem

Pro předpis léků už dnes nemusíte pokaždé k lékaři. Pokud berete léky pravidelně, váš lékař vám další recept může poslat SMSkou nebo e-mailem. Dostanete od něj speciální kód, který použijete v lékárně. Některé lékárny nejenže umožňují vyzvednutí receptu na občanský průkaz, když si e-recept zapomenete doma, ale umožňují objednávku léků přes internet – svůj lék si pak po výzvě z lékárny jen snadno vyzvednete.

Nákup jízdenek s předstihem

Většina běžných dopravců dnes umožňuje nakoupit si jízdenky na vlak či autobus online a zaplatit je kartou. Ušetříte tak čekání ve frontě i stresové situace, kdy je třeba na nádraží příliš mnoho lidí a vy stíháte vlak na poslední chvíli. Nákup jízdenek je jednoduchý a intuitivní – na stránkách dopravce si vyhledáte spoj, kterým chcete jet a jízdenku zaplatíte kartou přímo na internetu. Jízdenku si pak můžete vytisknout, nebo snadno stáhnout do vašeho mobilního telefonu. Často stačí jen číslo jízdenky, které vám dopravce pošle e-mailem nebo SMSkou.

Výběr z bankomatu s donáškou hotovosti

Donáška hotovosti je novou službou, kterou nabízí některé banky ke svému účtu. Službu nabízí například ČSOB a Poštovní spořitelna. Pro seniory je donáška hotovosti doručovatelem až domů jednou měsíčně zdarma. Donášku hotovosti je možné objednat telefonicky.

Posílání balíků z domova

Na webové stránce České pošty můžete poslat balík nebo cenné psaní přímo z domova – stačí vyplnit odesílatele a adresáta a objednat si odvoz balíku. Podobně můžete využít i jeho dovoz, nebo požádat někoho blízkého, aby balík pro vás vyzvedl. Při odesílání přes internet dostanete kód, s jehož pomocí pak balík může vyzvednout kdokoliv, komu kód dáte.

Placení účtů snadno přes internet

Ušetřete čas ve frontách i peníze za placení složenek – výdaje můžete snadno zaplatit přes internetové nebo mobilní bankovnictví. Kromě běžných transakcí si v něm můžete vyřídit i žádost o půjčku nebo pojištění. Na svůj bankovní účet si samozřejmě můžete nechat posílat i důchod a mít tak přehled o svých penězích neustále k dispozici.

Reklama