Na úřad práce nespoléhejte

Nezaměstnanost v České republice rapidně stoupá a lidí, co přichází o zaměstnání je více a více. Bohužel, najít práci v dnešní době je opravdu velký oříšek. Často je problém v tom, že jste absolventi bez praxe, a nebo s mnohaletou praxí, ale takzvaně pracovně za zenitem.

 

 

Jste v práci třicet let a najednou z ničeho nic dostanete „padáka“. Tohle je samozřejmě rána pod pás a často si ani takovou situaci nechceme přiznat. Jenže i to se v dnešní době stává. Rány z čistého nebe padají čím dál tím více častěji a my se stáváme jejich oběťmi. Pomoci proti tomu ale není.

Nevěšte však hlavu, to, že si po třiceti letech uděláte delší „dovolenou“, vám jenom prospěje a naberete tak spoustu nových sil do další etapy vašeho života. Jakmile jste doma ale delší dobu, začíná se špatná nálada stupňovat a domácích aktivit, ke kterým jste se léta nedostali, ubývá. Je tedy ten správný čas na to, začít si poptávat práci.

Úřad práce pro vás stále nic nenašel, a tak je dobré vzít hledání zaměstnání do vlastních rukou. Na internetu je dnes již několik portálů nabízejících práci, kde si můžete vybrat z velkého seznamu nabídek. Stačí si zadat, zda hledáte zaměstnání na plný či zkrácený úvazek, zda místo výkonu vaší práce má být Praha, Brno, Ostrava či jiné město a pracovní nabídky se vám jen pohrnou. Proto je dobré si vždy ještě zatrhnout, o jaký obor máte zájem. Jestli hledáte spíše něco v administrativě, ve stavebnictví či v dopravě.

Pokud se i na určitý portál zaregistrujete a uděláte tak svůj vlastní profil, respektive si jednoduše zadáte vaše požadavky a vyfiltrují se vám jen ta zaměstnání, o která máte skutečně zájem. Čímž si ušetříte mnoho času, a jak se říká, čas jsou peníze, takže není radno s ním plýtvat. Nabízená místa vám budou aktuálně posílána na e-mail, takže budete mít ten správný přehled o volných pracovních pozicích, které jsou nabízeny.

Pokud ale patříte k mladší populaci obyvatelstva, tak i pro vás jsou pracovní portály tím pravým, jak si přivydělat nějakou tu korunu. Brigádami se to na internetu jen hemží. Často můžete ale narazit na různé podvody, a proto je lepší hledat na ověřených portálech. Pak si opět jen zaškrtnete brigády pro studenty a případně o jakou máte zájem či v jakém městě ji chcete vykonávat.

Není tedy nic jednoduššího, než vzít svůj osud do vlastních rukou. Přejeme vám hodně štěstí při hledání nového zaměstnání a berte to jako výzvu. Změna je život a úřady práce v takovýchto situací často selhávají. Proto nečekejte, že si zaměstnání najde vás, ale hledejte ho vy.

i-Senior.cz

Reklama