Na lásku není nikdy pozdě. Kde se seznámit po padesátce?

Najít si partnera ve stáří není lehké. Mnozí navíc v určitém věku na hledání spřízněné duše zcela zanevřou. Avšak na lásku není nikdy pozdě, pokud jste sami a rádi byste svůj život sdíleli s někým druhým, pak hledání nevzdávejte.

Láska lidem sluší, přináší štěstí a radost do života. Nejlepší na lásce je to, že kvete v každém věku, ať už vám je dvacet, padesát nebo sedmdesát. Někdy i osmdesátníci kráčí k oltáři s úsměvem na tváři a s jiskrou v oku.

Na světě je více mužů než žen

Je krásné pozorovat páry, které spolu slaví zlatou svatbu. Padesát let společného soužití a stále se milují jako dřív. Bohužel ne každému se podaří s partnerem výročí zlaté svatby oslavit. Někteří se rozvedou, jiní ovdoví. Rozvodovost v Česku každoročně stoupá, zatímco počet uzavřených sňatků stále klesá.

Výjimkou není ani smrt partnera, která toho druhé velmi zasáhne. Mnohdy už člověk ani nemá chuť a sílu začít žít po boku někoho jiného.

Podle statik je více osamělých žen než mužů, a přitom už dávno neplatí, že na světě je více žen. Nejnovější americký výzkum institutu Pew Research Center přišel na to, že na 100 žen připadá necelých 102 mužů. Pravdou je, že náskok mají muži jen nepatrný.

Jenže právě starší dámy se častěji pouští do hledání nového životního partnera, zatímco starší pánové raději hledají v mladších vodách nebo nemají potřebu se znovu vázat. I proto přibývá osamělých žen vyššího věku.

Samotou si zahráváte s mrtvicí a se srdečními záchvaty

Osamělost a samota je ale nemoc, se kterou by si člověk neměl zahrávat. Rozhodně není dobré se s ní smiřovat. Skupina vědců z univerzity z Utahu navíc přišla s novým tvrzením, které dokládá, že osamělost je horší než obezita. Pro člověka je životu velmi nebezpečná.

Sociální kontakt je jednou ze základních lidských potřeb. Proto by lidé měli zavčasu myslet nejen na důchod a finance, ale opomínat by neměli ani na mezilidské vztahy. Není nutné hledat dalšího životního partnera, vhodné je však pamatovat na to, že izolace nikomu neprospívá. Obklopit se přáteli a rodinou vede ke šťastnějšímu a zdravějšímu životu.

Ptáte se, proč zdravějšímu? Podle výzkumníků z Harvardu jsou lidé, kteří se socializují a nežijí v osamělosti, méně náchylní k mrtvici a k srdečním záchvatům.

Najděte novou lásku v parku, v klubu turistů nebo na internetu

A kde tedy najít partnera i ve stáří? Vyrazte ven. Máte-li psa, choďte s ním pravidelně do parku, kde máte šanci, že potkáte nové lidi. Zajděte se podívat na výstavy, nebojte se zajít do centra určeného pro seniory, a pokud vám to zdraví a čas dovolí, přidejte se třeba do klubu zahrádkářů nebo turistů. Tam všude na vás může čekat nová láska, nebo alespoň kamarád.

Vyzkoušet můžete i online seznamku. Na internetu jich je celá řada a dokonce mezi nimi najdete také ty, které jsou určené pro seznámení starších lidí. Nemusíte se tak obávat, že budete partnerku či partnera hledat ve změti teenagerů.

Reklama