Na dovolenou jedině s foťákem

Období dovolených už je opravdu za dveřmi. Bohužel však stejně tak jak rychle odjezd na dovolenou přijde, stejně tak rychle i skončí a nám zbudou jen vzpomínky. Jenže i ty časem mohou být zapomenuty.

Jak nejlépe si naše chvíle uchovat v paměti, ví asi každý. Fotografie jsou ty pravé pro archivaci našich zažitků. Co se týče ale fotoaparátů, už se nejedná o tak jasnou věc. To zda vybrat ten či onen a jaké výhody vám přinese například „zrcadlovka“ se dočtete právě dnes.

Reklama

Digitální fotoaparát je snad již povinnou výbavou každé domácnosti. Nemusíte čekat na žádné dofocení filmu, vyvolání fotek či doufat, že nebudete na fotografiích spát. Všechny tyhle problémy jsou už ta tam a digitální fotoaparáty oplývají jenom samými výhodami. Fotky máte hned v počítači a upravovat si je můžete podle svého. Zostřit, smazat, cokoliv.

Dnes se ceny digitálních fotoaparátů pohybují celkem na příznivé úrovni. Pokud byste však chtěli pořizovat o něco kvalitnější fotky, pak určitě zvažte nákup digitální zrcadlovky. I ony jsou celkem cenově dostupné. Ale na rozdíl od „obyčejných“ kompaktů se budete muset s jejich funkcemi lépe seznámit. Digitální kompakty jsou totiž navrhovány hlavně, tak by obsluha byla co nejsnadnější a v podstatě stačí, když foťák zapnete a většinou vedlejším tlačítkem už pak jen fotíte.

U digitálních zrcadlovek je sice obsluha o něco složitější, za to výsledné fotografie o dost více kvalitnější. Ať už si ale vyberete fotoaparát takový či makový, barvy růžové nebo zelené, přejeme vám, ať máte spoustu důvodů k focení vašich zažitků.

Reklama