Na co si dát pozor po padesátce

Předem se omlouváme všem pánům, ale tentokrát jsme se rozhodli článek věnovat pouze ženám. Dnes totiž bude řeč o období menopauzy. Padesátka nepatří k těm oblíbeným a toto období často znamená pro ženy spoustu změn v jejich zdravotním stavu.

 

 

Pozor byste si měly dát nejen na srdce a klouby, ale často se mohou vyskytovat nejrůznější typy rakoviny. Pokud ale patříte k těm ženám, které dodržují pravidelné preventivní prohlídky a zdravý životní styl, pak se nemáte čeho bát.

EKG

Jedná se o jednoduché vyšetření, díky kterému lékař zjistí váš srdeční rytmus a jakékoli změny ihned zjistí. Po přechodu vám v těle ubývá hormon estrogen, a proto je třeba si hlídat srdečně-cévní systém.

Kožní vyšetření

Máte po těle víc než dost podivných znamínek, které vám do teď nedělají žádný problém? Neotálejte a raději si zajděte na vyšetření kůže. Díky dermatoskopu se totiž dají odhalit onkologická rizika.

Test hustoty kostí

Po období menopauzy a po úbytku estrogenu dochází k velkému riziku zlomenin a přichází riziko osteoporózy. Pro prevenci můžete udělat jediné, a to, že si necháte změřit vápník pomocí speciálního testu neboli dozimetru. Více o osteoporóze zde.

i-Senior.cz

 

Reklama