Moravský kras nabízí nádhernou přírodu a výbornou gastronomii

Během putování po krásách naší země jsme zavítali do Moravského krasu. Chráněná krajinná oblast Moravský kras začíná na východním okraji Brna a táhne se severním směrem téměř až k Boskovicím. Území rozlohou zabírá 92 km2 a nachází se v něm čtyři národní přírodní rezervace, dvě přírodní památky a 11 přírodních rezervací.

Moravský kras vyniká vzácnou faunou i flórou, ale především rozsáhlými jeskynními systémy z devonského vápence. Na území se nachází přes 1 100 jeskyní, přičemž největší Amatérská jeskyně měří téměř 35 km a patří mezi největší jeskynní komplexy ve střední Evropě.

Přístupné jeskyně

Veřejnosti přístupných je pouze pět jeskyní – Punkevní, Kateřinská, Balcarka, Výpustek a Sloupsko-šošůvské jeskyně, které vynikají jedinečnou historií a dechberoucí krápníkovou výzdobou. Nejstarší osídlení Moravského krasu je připisováno jeskyni Kůlna, ve které se dochovaly nástěnné malby staré přibližně 120 000 let z doby neandertálské.

Moravský kras nabízí krásnou přírodu, úchvatné jeskyně a bohaté vyžití pro rodiny s dětmi i seniory. Navíc v nedalekém Blansku se nachází westernové městečko.

 Kde se ubytovat?

Hotel Olberg, zdroj: olberg.cz
Hotel Olberg, zdroj: olberg.cz

Pokud zavítáte do Moravského krasu, jeden den vám určitě stačit nebude. K poznání všech krás je zapotřebí minimálně dvou až tří dní.

Abyste to za výlety neměli daleko, komfortní ubytování Moravský kras poskytuje hotel Olberg, který se nachází v obci Olomoučany přímo v srdci Moravského krasu. Moderní, nově vybudovaný hotel nabízí ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových nebo čtyřlůžkových apartmánech s vlastním sociální zařízením, LED televizí a možností připojení k internetu.

Gastronomie z místních surovin

Hotel Olberg je mimo jiné vyhlášený pro svou restauraci a reprezentativními prostory pro konání svateb, rodinných oslav nebo firemních konferencí. Vaše chuťové buňky uspokojí výtečná gastronomie, které si zakládá na vaření z výhradně z čerstvých a lokálních surovin. Pochutnáte si na místních sýrech, pstruzích z nedaleké farmy nebo domácího medu od včelařů z Moravského krasu.

 Pestrá nabídka aktivit

Moravský kras, zdroj: olberg.cz
Moravský kras, zdroj: olberg.cz

Pokud budete chtít váš čas strávený s vnoučaty využít aktivně, pak se v okolí hotelu vydejte na cyklistický výlet, děti pro změnu potěší in-line brusle nebo lezecká stěna, která je přímo v areálu hotelu. Pro své hosty má hotel Olberg půjčovnu sportovních potřeb nebo půjčovnu vozítek Segway, které ulehčí vašim unaveným nohám.

Okolí je známé také pro oblíbený Nordic walking, kterého si v Moravském krasu užijete do sytosti. Proto pokud nevíte, jak využít konec prázdnin, vezměte vaše vnoučata nebo přátelé a vydejte se poznat krásy Moravského krasu.

Reklama