Monopolu na železnici odzvonilo

České dráhy, RegioJet nebo LEO Express? Není tomu tak dávno, kdy volba byla jasná. Dnes však už České dráhy nejsou jediným železničním dopravcem, který vás po kolejích přepraví z bodu A do bodu B.

Nedávno se objevila zpráva, že pasažéři, kteří cestovali Českými drahami z Krakova do Prahy, si z lůžkových vozů domů donesli štěnice. A nejen štěnice čekají na příznivce vlaků Českých drah. Cestující si často stěžují na špinavé vagony, nefungující topení nebo snad na neustálé problémy na trati.

Tomu všemu může být konec. Konkurence už je na dráze a další se připravuje vyjet. Není tomu tak dlouho, co vyjel první vlak Radima Jančury. Společnost RegioJet u nás už působí od podzimu loňského roku a vytáhla do boje s opravdu velkým kalibrem. Na cestující v každém vagonu čeká stevardka s nabídkou nápojů a občerstvení. A jak sám majitel řekl, to vše za „komunistické ceny“. Kromě jídla a pití se můžete těšit i na čisté a pohodlné sedačky a na wifi připojení.

V letošním roce se ale na koleje chystá i další dopravce. Leo Express pod vedením Leoše Novotného ale bere čistotu, pohodlnost, občerstvení a připojení k internetu jako samozřejmost a do boje razí se zcela novými švýcarskými vlaky, kterými se budete moci projet už letos.

Doufejme jen, že se konkurence dočkáme i na ostatních tratích. Zatím totiž pouze cestujícím na trati Praha – Ostrava a zpět bylo dopřáno kvalitnějších služeb a levnějšího jízdného.

i-Senior.cz

Reklama