Mladý cestovatel dojel tuktukem z Bangkoku do Česka

Téměř před měsícem se z roční cesty vrátil mladý cestovatel Tomáš Vejmola. Má za sebou neobyčejnou cestu, neboť do rodných Hranic dojel z Bangkoku na motorové rikše zvané tuktuk. Během svého nízkonákladového putování ujel přes 20 000 kilometrů!

Tomáš Vejmola je mladý cestovatel a dobrodruh, který před rokem nastoupil do letadla a odletěl do Bangkoku. Zpátky se plánoval vrátit na motorové rikše. Tamním nejběžnějším dopravním prostředku. A to se mu také povedlo.

Po příletu do Bangkoku začal ihned shánět motorovou rikšu od místních taxikářů. Po několika dnech koupil 35 let starý tuktuk, který za pomoci místních opravil a vydal se na dvacet tisíc kilometrů dlouhou cestu zpět do České republiky.

Během ročního putování prožíval každý den velká dobrodružství. Setkával se s místními obyvateli, řešil technické problémy i boj s úřady. Ale hlavně poznával nové kultury a zvyklosti. Jelikož pojal Tomáš Vejmola, známý také jako Tomík na cestách, svou pouť nízkonákladově, přespával ve stanu, v klášterech i u místních obyvatel.

Přesně po roce od začátku své cesty se Tomáš Vejmola vrátil domů. Nyní o svých zážitcích píše knihu a připravuje se na přednášky, na které pokud technický stav dovolí, bude jezdit svým tuktukem. Až proto uvidíte ve vašem městě tuktuk, je velká šance, že v něm bude právě cestovatel Tomáš.

Cestovatel Tomáš Vejmola, zdroj: www.facebook.com/tomiknacestach
Reklama