Mistrovství České republiky rádiem řízených akrobatů

Pro všechny příznivce leteckého modelářství máme originální tip na zpestření prvního zářijového víkendu. Modelářský klub z Hlučínska Model klub Hať bude ve dnech 3. a 4. září 2011 pořádat Mistrovství České republiky RCA (radio control acrobatic).

 

 

Toto legendární mistrovství a také zakončení akrobatické soutěžní sezony bude na letišti Model klub Hať probíhat vůbec poprvé.

O co se jedná?

V soutěži Rádiem řízených akrobatů každý závodící pilot disponuje akrobatickým letadlem o rozpětí křídel dva metry a délkou trupu také dva metry. Modely jsou poháněny buď spalovacími motory, nebo stále oblíbenějšími elektromotory.

Celé sportovní klání spočívá v tom, že pilot se svým modelem odlítá tři závodní kola, pokud pořadatelé nestanoví jinak v rámci pravidel, kdy soutěž kvůli povětrnostním a jiným vlivům mohou ukončit už po druhém odlítaném kole.

Cílem každého pilota je odletět danou akrobatickou sestavu, která se vyhlašuje vždy na období dvou let. Jednotlivé akrobatické prvky s sebou nesou koeficient náročnosti. Celý let je posuzován minimálně třemi objektivními, nestrannými a nezávislými bodovači, kteří letový prvek hodnotí číselnou škálou známek od jedné do deseti, přičemž známka deset znamená nejlepší výkon. Jednotlivá hodnocení se pak násobí daným koeficientem náročnosti obratu. Hodnoty od všech bodovačů se sečtou a dají tak ucelený obraz o pilotově výkonu v daném kole.

Model klub Hať si Vás tímto dovoluje pozvat na Mistrovství České republiky rádiem řízených akrobatů, které se bude konat na letišti Model klubu Hať ve dnech 3. a 4. září 2011.  Návštěvníci se budou moci občerstvit nealkoholickými nápoji, točeným pivem a zakousnout grilované speciality.

Program soutěže

Sobota 3. 9. 2011

8:00 – 8:30 – Prezentace soutěžících

8:45 – Zahájení soutěže

9:00 – Zahájení soutěžních letů 1. a 2. kolo

Neděle 4. 9. 2011

8:00 – Zahájení soutěžních letů

po ukončení 3. kola – Vyhodnocení soutěže a předání cen.

Informace ohledně přístupu na letišti se dozvíte na http://modelklubhat.blogspot.com/p/kontakt.html

 i-Senior.cz

Reklama