Minuta ticha pro Václava Havla

Už třetím dnem je Česká republika zahalena do černého. Všude kam se podíváte, visí černé vlajky a všude se jen mluví a píše o Václavu Havlovi. Pro některé už je toho všeho moc, někteří si však budou Havla připomínat ještě hodně dlouho. Dnes přesně v poledne uctěme ale jeho památku všichni alespoň minutou ticha.

Po dvou dnech státního smutku se stále objevují různé názory na tuto osobnost. Někdo o zesnulém Havlovi píše jako o velikánovi či o posledním československém a zároveň i o prvním českém prezidentovi. Jiní jsou rádi, že už je „po něm“ a ošklivými slovy nešetří. Česká republika se rozdělila na dva tábory.

Snad každý se během těchto pár dní zamyslel nad tím, zda by si veškerý ten mediální kolotoč přál i sám nebožtík. Vždyť Václav Havel byl především také dramatikem, proč tedy rušit divadelní představení. Zaručeně by nechtěl lidem „kazit“ předvánoční čas a zaručeně by nechtěl způsobit takový humbuk. Jenže on byl někdo, byl významným politikem a protokol si tohle všechno přeci vyžaduje. Proto jak se říká, „o mrtvých jen dobře“.

Dnes v prostorách Chrámu sv. Víta se koná poslední rozloučení s Václavem Havlem, pokud byste však i vy chtěli vzdát poctu zesnulému státníkovi, na Pražském hradě se vám to zaručeně nepodaří. Tam totiž míří významné delegace z celého světa. Mezi smutečními hosty bude Bill Clinton, Madeleine Albrightová, Nicolas Sarkozy, Ivan Gašparovič a mnoho dalších.

Uctěte tedy s námi dnes v pravé poledne minutou ticha smrt Václava Havla. Nezapomínejme, že to on byl velkým bojovníkem za demokracii a lidská práva, které dnes bereme jako absolutní samozřejmost.

[vsw id=“hyc0cZIZ_Z8″ source=“youtube“ width=“425″ height=“344″ autoplay=“no“]

i-Senior.cz

Reklama