Mikádo: Účes, který sluší každé ženě po padesátce

Říkáte si, že je čas na změnu? Uvítala byste nový střih, který by vás omladil? Pak pro vás máme pár rad, jak si díky vlasům ubrat nejmíň deset let. Pokud si říkáte, že to není možné, vězte, že ano. Inspiraci můžete hledat nejen u české herečky Veroniky Freimanové, ale i u zahraniční módní ikony Anny Wintour.

Asi nejslušivějším střihem, který padne mnohým ženám nehledě na věk a tvar obličeje, je staré dobré mikádo. To náramně sluší i ženám po padesátce. Mikádo rozhodně není žádným nudným střihem, jestliže si nepotrpíte na klasiku a myslíte si, že hladké mikádo střižené do jedné roviny není nic pro vás, pak vsaďte na vzdušnost, eleganci a ležérnost.

Variabilní střih po ramena si zamilujete

Pro majitelky silných a hustých vlasů je vhodné délky sestříhat, díky tomu nebude účes působit zplihle, naopak mu sestříhání dodá na objemu. Důležité ale je, aby mezi různými délkami vlasů byly vytvořeny jemné přechody, což jistě dobrá kadeřnice hravě zvládne.

Doma si pak vlasy jemně natočte nebo vyfoukejte přes kulatý kartáč, tím opět docílíte nadýchanosti. Ještě než vyrazíte do společnosti, nezapomeňte vlasy zafixovat lakem na vlasy. Pro lepší fixaci před foukáním použijte pěnové tužidlo.

Je libo elegantní, nebo sportovní mikádo?

Jestliže máte obdélníkový či srdcovitý tvar obličeje, pak vsaďte na polodlouhé mikádo s patkou. Tento variabilní střih můžete jednou vyfoukat do hladka, po druhé zas zvlnit. Dokonalého a především objemnějšího střihu pak docílíte natupírováním.

Pokud místo elegance dáváte přednost sportovnějšímu stylu, nechte si délky vlasů  prostříhat, díky tomu získáte vzdušný sestřih, který nebude připomínat žádnou helmu. Prostříhání vlasů se dělá technikou efilace. Neříká-li vám tento název zhola nic, pak nevěste hlavu, kadeřnice bude vědět, oč se jedná.

K mikádu patří také ofina a culík

I milovnice ofiny si s mikádem přijdou na své. Ofina zakryje nejednu vrásku na čele a nežádoucí vysoké čelo. Jestliže si hustou ofinu dovolit nemůžete a trápíte se naopak řídnoucími vlasy, pak nezatracujte hladké mikádo s délkou po ramena. To dokonale upravíte i bez tužidel a laků a hravě ho sepnete také do culíku.

Délku vlasů na ramena má nejedna žena po padesátce. Ve světě celebrit se stylovým mikádem pyšní i řada šedesátnic a dokonce i sedmdesátnic. Mezi ně patří oblíbená herečka Jana Švandová, herecká legenda Jane Fonda nebo Veronika Freimanová a šéfredaktorka amerického módního časopisu Vogue Anna Wintour. Přemýšlíte-li tak o změně, nemusíte se rozhodnvat jen mezi trvalou a krátkými vlasy.

TIP: S přibývajícími roky není nutné experimentovat jako za mlada, vsaďte na klasiku, i co se barvy týká. Každé ženě vždy nejvíce sluší přirozenost, proto volte přirozené odstíny a jemně prosvětlené konečky.

 

Reklama