Med na šest způsobů. Víte, jak můžete tento zázrak zužitkovat a jak najít kvalitní med?

Med je přírodním sladidlem. Skvěle se hodí do čaje s citronem. Je sladký, voňavý a především i zdravý. Víte ale, jak ho využít na maximum? Připravit si z něj můžete medové máslo nebo masku na vlasy.

Med do čaje

Začneme klasikou, kterou každý zná, přesto je ale dobré si jí připomenout. Čaj s citronem a medem je skvělým pomocníkem při nachlazení. Avšak pozor! Nikdy nedávejte med do horkého čaje. Tím byste přišli o všechny cenné látky, které jsou pro tělo prospěšné. Čaj proto nechte alespoň minutu či dvě ochladnout.

Med každé ráno

Med je skvělou prevencí, rozhodně ale nepomůže v době, kdy už ležíte s vysokou teplotou v posteli. Med je zapotřebí jíst pravidelně. Každé ráno si tak dopřejte lžičku medu.

Med na spaní

Nemůžete večer usnout a v noci se často budíte? Zapomeňte na léky, raději si před spaní dejte medový nápoj. Do mléka dejte lžíci rozpuštěného medu, pořádně zamíchejte a vypijte.

Medové máslo

Milujete čerstvé pečivo s máslem? Ozvláštněte si chuť másla medem. Takzvané medové máslo připravíte ze změklého klasického másla a rozpuštěného medu. Poté stačí už namazat na chleba nebo uschovat v lednici.

Med s ořechy

Jestliže máte med v jídle rádi, pak si nenechte ujít ani pochoutku v podobě medu s ořechy. Do zavařovací sklenice tak nasypte ořechy a ty zalijte medem. Tento zázrak vám pomůže v boji proti artritidě, posílí imunitu, zlepší paměť a prospěje i vašemu srdci.

Med na vlasy

V neposlední řadě můžete med použít i v koupelně, a to třeba na vlasy. Připravte si medovou masku. Potřebovat budete jeden banán, dvě lžičky medu a trochu olivového oleje. Vše rozmixujte a naneste na vlasy. Masku nechte působit 15 minut a poté ji smyjte vodou.

Jak vybrat kvalitní med?

Navnadili jsme vás a nyní uvažujete, kam nejblíže skočit pro sklenici medu? Ze všeho nejlepší je najíst si svého včelaře. Pokud ale vyrážíte pro med do obchodu, pak i tam můžete najít kvalitní produkt. Ten poznáte například tak, že otočením sklenice se med nepřelívá. Kvalitní med je většinou ztuhlý. Jestliže je med tekutý, je nejspíš ředěný vodou.

 

Reklama