Med a skořice: lék na všechno

I bolesti žaludku, plynatost, chřipka nebo kožní infekce, jako jsou ekzémy či pásový opar, léčí med se skořicí. Každodenním užíváním si posílíte také svůj imunitní systém a tělo uchráníte před bakteriemi. I přesto, že je vše „vědecky“ dokázáno, 100% účinek Vám zaručit nemůžeme. Je ale jisté, že med se skořicí ještě nikomu neublížil, takže za zkoušku nic nedáte.
Nemoci srdce

Zkuste si místo medu na chléb mazat med smíchaný s mletou skořicí. Takovouto pravidelnou snídaní se snižuje hladina cholesterolu v krvi a cévách a uchrání Vás před infarktem. A pokud jste už přece jen infarkt prodělali, nezoufejte. Díky pravidelnému konzumování medu se skořicí se Vám infarkt příště vyhne obloukem.

Nachlazení

Patříte-li k těm, co často trpí nachlazením, dávejte si 3krát denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů. Zbavíte se tak nachlazení a chronického kašle.

Těžký žaludek

Před každým jídlem si dejte 1 lžičku skořice a 2 lžíce medu a i při jídle těch nejtěžších jídel se budete cítit mnohem lépe.

Dlouhověkost

Vyrobte si doma čaj na dlouhověkost. Vezměte 4 lžíce medu, 1 lžíci skořice, 3 šálky vody a uvařte jako čaj. 3krát denně pijte ¼ šálku.

Pupínky

Pupínky už dávno nejsou problémem jen mladých. Jak nad nimi ale vyzrát, to je občas nadlidský výkon. Stačí však smíchat 3 lžíce medu s 1 lžičkou skořice a pak směs aplikovat na pupínek před spaním. Ráno pak vše smýt teplou vodou a po pupíncích se brzy slehne zem.

Hubnutí

Možná to zní až trochu prapodivně, ale i při hubnutí Vám pomůže med a skořice. Stačí každé ráno ½ hodiny před snídaní (na lačný žaludek) a večer před spaním vypít šálek medu se skořicí. Pravidelné užívání snižuje váhu a zabraňuje usazování tuku.

 i-Senior.cz

Reklama