Manželé se fotili každý měsíc před domem. Poslední snímek je důkazem tvrdé reality

Tento britský manželský pár je důkazem toho, že žít s jedním partnerem celý život, je možné. S jejich souhlasem vznikla série snímků, ze kterých čiší láska do všech stran. I přestože na první pohled fotografie vypadají měsíc co měsíc stále stejně, zahrada i samotní protagonisté se v průběhu časosběru mění. Poslední snímek se ale od ostatních liší velmi.

V roce 1964 začal vznikat jedinečný fotografický projekt, který byl otištěn v časopise Sunday Times. V rámci experimentu fotograf Ken Griffiths pravidelně fotografoval manželský pár na jejich zahradě. Na každém snímku tak nechybí milující se pár, dům a zahrada.

Smyslem experimentu bylo ukázat, jak se v průběhu života vše mění, a to ať už půda, rostliny, plody, květiny, nebe či samotní protagonisté. Ti se na každém snímku usmívali od ucha k uchu a rozzářenýma očima dávali najevo svou lásku.

Jeden měsíc tak zahrada rozkvétala, další plodila sladké ovoce a přišlo na řadu i období, kdy opět zela prázdnotou. Manželé se fotili při jarních paprscích i při podzimních deštích. Až poslední fotografie byla velkou ránou osudu, ukázala, že nejen anglická zahrada prochází určitými fázemi života, ale i lidé. Na posledním snímku stál sám pán se smutným výrazem ve tváři. Jeho žena zemřela.

Přestože poslední fotografie je zdrcující, celá série snímků poukazuje na to, že pevný vztah dvou lidí je krásný. Důležitá je ale láska, porozumění a tolerance.

Podívejte se sami na časosběrný experiment, ze kterého dýchá láská a který toho řekne více než tisíc slov.

Reklama