Magnety na ledničku: Jaké použít?

Magnety na ledničku, Foto: Unimagnet.cz

Magnetky na ledničku mohou mít různou podobu. Pořídit si můžete elegantní pokovené magnety, magnetické kostky, barevné figurky, poplastované magnety. Na ledničce drží i tenké, barevné magnetické fólie. Prozkoumejte v článku, jaké se dají magnety na lednici přicvaknout.

Reklama

Magnetky na ledničku mohou být pro tento účel přímo vyrobené, například barevné dětské plastové ovoce. Vhodnější a většinou i silnější bývají různé neodymové magnety.

1) Neodymové magnety, tyčové magnety, magnetické tyčky

Neodymové tyčové magnety se pro magnetky na ledničku dobře hodí. Mají velkou magnetickou sílu. Spolehlivě na ledničce udrží recepty, obrázky od dětí, fotografie i rodinné vzkazy. Jsou většinou poniklované, se stříbřitým, kovovým vzhledem.

Tyčové magnety drží na ledničce na své základně – stojí na ní, jejich magnetizace je takzvaně axiální. Díky tomu se dají dobře uchopit a z ledničky přemístit třeba jinam. Doporučujeme použít magnetické válečky a tyčky o délce alespoň 0,5 cm, s průměrem podobným. Je dobré vědět, že existují i magnetické tyčky s diametrální magnetizací, které se k sobě přicvaknou svými boky.

2) Magnetické kostky, kuličky, kužely i jiné tvary

Magnetky na ledničku mohou mít také podobu jiných tvarů. Pořídit se dají magnetické kostky, magnetické kuličky a koule nebo třeba magnetické kužely.

U všech tvarů neodymových magnetů je lepší vybrat takové, aby byly velké alespoň 5 milimetrů. Takové magnety už mají dostatečnou magnetickou sílu, navíc se dají dobře uchopit prsty.

Magnety na ledničku, Foto: Unimagnet.cz

Pozor: silné magnety nepatří do rukou malých dětí

Mějte na paměti, že žádné magnety nepatří do rukou malých dětí. Hrozí, že je mohou spolknout nebo si skřípnout prsty.

3) Barevné poplastované magnetky na ledničku

Dalším, velice vhodným typem magnetů na ledničku, jsou barevné kancelářské magnety. Mívají tvar kotoučů nebo válečků. Například barevné magnetky na ledničku OF-1 či OF-2 pořídíte v různých barvách nebo dokonce v transparentním pouzdře. První zmíněné mají průměr ​22 mm, výšku 9 mm a magnetickou sílu 2,7 kg. Silnější magnety na ledničku OF-2 o průměru 14 a výšce 18 mm mají magnetickou sílu okolo 4 kilogramů. Udrží tak na ledničce třeba i reklamní katalog.

Magnety na ledničku, Foto: Unimagnet.cz

4) Barevné magnetické figurky

Znáte figurky pro hru Člověče, nezlob se! ? Skoro stejně vypadají i magnetické figurky. Figurkové magnety jsou k dispozici v různých barvách nebo také jako barevné magnetické figurky v sadě ve více barvách. Jako magnetky na ledničku ideální.

K čemu se ještě mohou hodit? Zahrajte si Člověče, nezlob se! přímo na ledničce nebo na magnetické tabuli.

Tip: Člověče, nezlob se vertikálně. Zahrajte si deskovku na zdi

5) Barevné magnetické fólie

Ještě jeden z typů magnetů se pro magnetky na ledničku hodí. Magnetické fólie. Hezky vypadá barevná magnetická fólie, k mání je v různých sytých, pastelových i metalických barvách. Prodává se jako archy A3, A4. Její výhodou je, že se dá stříhat nůžkami.

Obsahuje feritovou vrstvu a není tak silná jako neodymové magnety. Do tvoření magnetek na ledničku z magnetické fólie tak můžete zapojit i děti. Ať už z ní vystřihnete geometrické tvary, obdélníky, kruhy nebo třeba zvířátka, je to zábava! Magnetickou fólii seženete na e-shopu Unimagnet.cz

Podívejte se také na blog Magnetik.cz, kde se dozvíte mnoho dalších tipů a zlepšováků pro využití magnetické síly doma i v práci.

Reklama