Maďarské lázně Mosonmagyaróvár

Lázně se nacházejí v Maďarsku v těsné blízkosti slovenských hranic.  Jsou velice dobře dostupné, jak polohou, tak z hlediska financí. Často jsou vyhledávány sousedy ze Slovenska a postupně také českými občany. Vlastně bych řekla, že slovenštinu a češtinu zde slyšíte na každém kroku.

 

Tento šíleně dlouhý název vznikl spojením dvou měst, Mosonem a Magyaróvárem. Schválně si jej někdy zkuste vyslovit. I mě trvalo nějakou dobu, než jsem se jej bezchybně naučila. Když už jsem město navštívila po několikáté, tak se to pro mě stalo hračkou.

Důvodem mé několikanásobné návštěvy byly, jsou a budou vynikající lázně, které se nacházejí nedaleko centra města. Mezi Čechy ještě nejsou až tolik známé, ale pro mě jsou jedny z nejlepších v Maďarsku. Díky účinkům léčivé vody se řadí mezi nejléčivější lázně v Evropě. Specializují se především na problémy s klouby a pohybovým aparátem. A co víc, během těch tří let, co je pravidelně navštěvuji, udělaly lázně viditelný pokrok.

Několik stovek milionů EUR bylo investováno do obnovy lázní. Dnes jsou to částečně moderní a příjemné lázně, vhodné na víkendové pobyty. Lázeňský areál není tolik rozlehlý, ale nabízí vše, co lázní chtiví turista potřebuje. K dispozici jsou venkovní i vnitřní bazény s léčivou vodou s teplotami dosahujících až 38 °C. Jsou zde také dva plavecké bazény, masážní trysky, za příplatek masáže a sauna. Kolem venkovních bazénů je vyhřívaná podlaha, která zejména v chladných dnech slouží skvěle.

V areálu je spousta lehátek k odpočinutí a stánky s občerstvením, které ale nedoporučuji. Minulý rok se zde nově otevřela restaurace Corali, a právě taková zde chyběla. Vaří zde skvělé maďarské jídlo, porce jsou velké jako pro dva. Teď už mi zde opravdu nic nechybí.

Město, v němž se lázně rozprostírají je poměrně velké. Doporučuji navštívit některou z místních pekáren a zkusit maďarské štrúdly nebo navštivte také trh, kde se dá koupit čerstvé ovoce a zelenina nebo vynikající domácí čerstvé cukroví. Rovněž doporučuji se vyhnout dnům, kdy je na Slovensku nebo v České republice svátek, protože jsou lázně přeplněny. V jiné dny jsou to pohodové lázně, kde si člověk skvěle odpočine.

 

 

Reklama