Listopadové počasí není nic pro vás? Tipy, jak přežít podzim bez depresí

Podzim není zrovna nejoblíbenějším ročním obdobím. Mnohé tento čas dostává do depresí, úzkostí a strachu. Plískanice, ponuré počasí, brzká tma, to vše nám nepřidává na pohodě. My ale víme, jak si podzim zpříjemnit. Na následujících řádcích se s vámi rádi o pár tipů podělíme.

Zapomeňte na lenost

V létě člověk lítá od jednoho k druhému. Aktivit je stále plno, jakmile se ale venku ochladí, začínáme podvědomě lenošit. Nechce se nám brzy vstávat, chodit ven a raději jen tak jsme doma zachumlaní pod dekou. To je ale chyba. Pohyb je zdrojem endorfinů, které nám pomáhají zlepšit náladu, proto bychom se neměli bránit procházkám i v plískanicích. Zajděte si každý den pro čerstvé pečivo, projděte se kolem bloku a nebraňte se ani józe, plavání či jinému cvičení.

Sviťte si doma

Dalším tipem, jak nepropadnout depresím na podzim, je hodně svítit. Před pátou hodinou máme už tmu, to ale není důvod k tomu, sedět doma u jedné lampičky a čekat na večerní zprávy. Rozsviťte si velké světlo, nebo nakupte vonné svíčky a prosvětlete a provoňte byt právě jimi.

Zobejte vitamíny

Podzimní chmury nejsou nic jiného než zanedbané problémy z minulosti. V létě se nejeden problém zamete pod koberec a jeho řešení se nechá na potom. Abyste na ně měli sílu, zvyšte příjem vitamínů.

Dělejte si radost

Myslete především na sebe a zpříjemněte si to pochmurné období. Zajděte na nákupy, na svařák, na kávu a dortíček, kupte si lístky na oblíbené sportovní utkání, jděte do divadla, pořiďte si něco pěkného na sebe nebo si kupte knížku.

Jezte polévky

Podzim je doslova stvořený pro polévky. V tomto čase si dopřejte nejen pořádně silný slepičí vývar, ale vyzkoušejte i krémové husté polévky. Výtečná je například dýňová, cuketová, květáková nebo brokolicová.

Reklama