Léčivá síla stromů: Zbavte se stresu, bolestí a načerpejte novou energii

Máte starosti? Trápí vás zdravotní neduhy? Vyzkoušejte léčivou sílu stromů. Procházka lesem vás nejen zklidní a zbaví stresu, ale zároveň pomůže i od mnoha zdravotních problémů. Pokud navíc stromy také obejmete, pak můžete načerpat energii nebo získat podporu při rozhodování.

Stromy najdete na mnoha místech. Rostou na zahradách, při silnicích i v parku. Nejvíce jich je ale v lesích, kde stromy dokážou lidem dát mnohem více než jen své plodiny. Nejspíš jste už sami zjistili, že v lese se dokážete zklidnit a zbavit napětí a že všechny problémy se najednou tak nějak rozplynou.

Lesy dodávají neuvěřitelnou sílu. Řada lidí si to ani neuvědomuje, ale stačí jen ucítit vůni dřeva, v rukách promnout pár listů nebo obejmout jeden z mnoha stromů, které se v lese nachází.

Příroda léčí, nestyďte se a obejměte strom

Říkáte si, že objímání stromů není nic pro vás? Neradi byste lidem v okolí byli pro smích? Pak začněte pozvolna. Nejdříve se snažte jen poblíž stromu dýchat, potom si k němu sedněte zády a rozjímejte.

Jakmile se osmělíte, můžete přistoupit i na objímání. Do ničeho se nenuťte, na nikoho se neohlížejte. Myslete jen sami na sebe a snažte se přijmout sílu stromů.

Jak objímat stromy?

Vždy se snažte najít strom, kolem kterého není velký ruch. Raději volte klidné místo. Na velikosti stromu nezáleží, pamatujte však na to, že strom musí být zdravý.

Ještě než přistoupíte ke stromu, můžete se zout, poté se opřete oběma rukama o strom a dlaně pevně přitiskněte na kůru. Nemluvte, jen vnímejte svůj dech. Vhodné je vydržet v klidu alespoň sedm minut. Poté se otočte ke stromu zády a opřete se o něj, ruce mějte volně ložené a dlaněmi se opět dotýkejte kůry. Takto vydržte dalších sedm minut.

Někteří lidé dokážou vnímat sílu dřevin už po třech minutách, jiným to ale trvá déle. A jak to poznat? Obvykle vám začnou brnět prsty. Jakmile tak ucítíte „mravence v konečkách prstů,“ čerpáte sílu z přírody.

Není strom jako strom

Zapotřebí je zvolit pro vaše neduhy ten správný strom. Máte-li problémy s dýchacími cestami, obejměte borovici. Potřebujete podpořit váš imunitní systém? Načerpejte sílu ze smrku. Lidem, kteří jsou stále ve stresu a mají nervy na pochodu, pomůže vrba.

Jestliže jste nerozhodní, pak se obraťte o pomoc na dub. Od bolavých kloubů a zad vám uleví kaštan a dobrou náladu načerpáte z břízy. Při nachlazení a horečce vám pomůže jasan, v boji proti srdečním potížím a bolestí hlavy je zas dobrým parťákem jedle. Na neurologické problémy je vhodné obejmout buk.

 

Reklama