Lázně Bechyně

Ráda bych Vás pozvala k návstěvě lázeňského města  Bechyně. Lázně Bechyně v jihočeském městečku Bechyně  jsou jedny z nejstarších lázní v Čechách. Město se dnes může pochlubit jak bohatou historickou architekturou středověku, renesančním zámkem, tak i technickými památkami 20. Století.

Nejstarší tištěný záznam o existenci lázní pochází z roku 1730, ale hlavní rozmach zaznamenalo město až během devatenáctého století, kdy se zde provozovaly četné druhy koupelí i pitných kúr. Léčba v bechyňských lázních je zaměřena na nemoci pohybového ústrojí.

Komplex lázní je umístěn v klidném prostředí na okraji města. V areálu lázní se nachází několik budov, které poskytují hostům ubytování různých kategorií. Centrem lázní je nově vybudovaný lázeňský hotel Olga, ve kterém se nachází přijímací kancelář i recepce, bazén s vířivkou a saunami a prostory pro poskytování léčebných procedur. Najdete tu také moderní ubytování i pro nejnáročnější klientelu.

V těchto jihočeských lázní jsem absolvovala víkendový pobyt s procedurami. Moje dojmy jsou ryze kladné. Lázeňský hotel Olga je moderní srdce lázeňského komplexu a celé prostředí i okolí lázní je příjemné a klidné.  Pochválit mohu i zdejší stravování, kde samozřejmě vyjdou vstříc i Vašim požadavkům a potřebám. Setkala jsem se s příjemným personálem a profesionálním přístupem.

Kromě léčebných procedur si můžete dopřát i taneční večer, či nějaký výlet po okolí.

Za zmínku stojí:

Zámek – V 16. století nechal původně gotický hrad Petr Vok z Rožmberka přestavět na reprezentativní renesanční zámek.

Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie, vznikl v roce 1491, původní klášter Augustiniánů zde fungoval již v první polovině 14. století. V interiéru zaujme vzácná sklípková klenba a náhrobní kameny držitelů Bechyně.

Dominantou Masarykova náměstí s řadou historických domů je děkanský kostel sv. Matěje. Kostel vznikl na přelomu 13. a 14. století.

Hřbitovní kostel sv. Michala s barokní eliptickou centrálou, který dnes slouží jako výstavní a koncertní síň. Poblíž kostela sv. Michala upomíná na zaniklou židovskou komunitu ve městě bývalý židovský hřbitov s náhrobky z druhé poloviny 17. století.

Hasičské muzeum s unikátní sbírkou staré hasičské techniky bylo v roce 2001 přestěhováno z židovské synagogy do budovy muzea na náměstí Tomáše Garriguea Masaryka. V prostorách synagogy bylo k 1. červenci 2006 otevřeno vůbec první české Muzeum turistiky.

Známý je i železobetonový most, nazývaný Bechyňská duha, překlenul v roce 1928 hluboké údolí Lužnice ve výšce 50 metrů nad řekou.

Kromě zámku a prohlídky všech krás městečka Bechyně, můžeme k výletům doporučit i významná historická města v okolí jako jsou Tábor, Písek nebo Týn nad Vltavou. A také sice vzdálenější, ale rozhodně skvost, který stojí za návštěvu je zámek Hluboká nad Vltavou, či výlet do Českého Krumlova.

Reklama