Land Rover – luxus, který nezná překážky

V dnešním článku potěšíme spíše pány, protože řeč bude o krásných vozech s těmi nejlepšími vlastnostmi, které byste dnes u vozu očekávali. Blíže se podíváme na britskou automobilku Land Rover a její zastoupení v České republice.

 

 

Historie

Nejdříve se podíváme do historie značky Land Rover. Vznik této automobilky se datuje do 70. let 19. století. Společnost se v počátcích jmenovala Starley & Sutton a vyráběla šicí stroje, později jízdní kola a motocykly. V tomto období se název obměnil na Rover Cycle Company, a posléze na Rover Comapany. První vůz společnost postavila v roce 1904. Společnost do 30. let dvacátého století prošla vzestupem a taky pádem způsobeným hospodářskou krizí. Po druhé světové válce nastartovala automobilka novou éru. Vytýčili si za cíl vyrobit spolehlivý vůz s pohonem 4×4, který zvládne těžký terén, zastane práce v zemědělství a zároveň poslouží jako osobní vůz pro běžné cestování.

Začala výrobu vozů Land Rover první generace, která se osvědčila na náročných expedicích do exotických zemí. Druhá výrobní série tohoto vozu vešla ve známost mimo jiné kvůli Joy Adamsonové, rodačky z Opavy, která tento vůz využívala při dobrodružném životě v africké savaně ve společnosti lvice Elsy.

V dnešní době na tento legendární vůz navazuje Land Rover Defender.

 

Současnost

Již od roku 1970 se automobilka Land Rover začala zaměřovat také na pohodlí a komfort pro posádku vozidla. Vznikl první Range Rover. V současnosti firma Land Rover vyrábí nadprůměrně luxusní vozy, kterým velice dobrá průchodnost terénem není cizí. Land Rover se nyní vyrábí ve třech modelových řadách, a to již výše zmíněného Defenderu, Freelanderu a Discovery. K tomu můžeme ještě přidat typy Range Rover, Range Rover Sport a Range Rover Evoque. Každý typ se ještě vyrábí v několika odlišných verzích.

Značka Land Rover má nejkvalitnější vozy, na kterých se jen stěží hledá sebemenší chyba. Mně osobně nejvíce imponují dva modely, které více rozvedeme.

Land Rover Discovery 4 S

Tento typ je zosobněným spojením stylového požitku z jízdy a neuvěřitelného výkonu 188 kW. Vůz oplývá luxusem mu vlastním. Vyniká vysoce kvalitními materiály zpracovaných do nejmenších detailů.

Range Rover Evoque

Range Rover Evoque je bezesporu jedním z nejhezčích modelů všech dob. Má individuální image, kterou nelze přehlédnout. Interiér vozu je jako vždy kombinací luxusního designu, použitých materiálů a smyslným osvětlením, které si řidič může dle nálady upravovat. Exteriér se pyšní dynamickým profilem se stoupající boční linií, doplněný o výrazné zúžení linie střechy, která vozu dodává nezaměnitelný design.

Zastoupení v ČR

Autorizovaným zastoupením značek Land Rover pro Prahu a Střední Čechy, stejně tak jako prodej a servis těchto vozů zajišťuje  společnost A. Charouz Motors, které také disponuje nejmodernějším servisním centrem a maximálnímu službami od odtahové služby po zapůjčení náhradního vozu.

Land Rover je ztělesněním nadčasového stylu, nezdolné kvality a bezkonkurenčního mnohostranného využití čehož jsou svědky mnohé humanitární i vojenské expedice Land Roveru do nejodlehlejších koutů světa.

Reklama