Kutilství s kvalitním nářadím

Při realizaci jednoduchých nebo složitých projektů se žádný domácí kutil, stejně jako i profesionální řemeslník, neobejde bez kvalitního nářadí. Určitě mi mnozí dají za pravdu v tvrzení, že s výborným náčiním jde práce vždy lépe od ruky.

Ať už v dílně vyrábíte poličku, opravujete sekačku, zabýváte se modelařinou nebo jednoduše se řemeslem živíte, pak dobře víte, že investice do kvalitního nářadí se mnohonásobně vyplácí. Za vše vypovídá má zkušenost, kdy jsem si v obchodním řetězci zakoupil, s vidinou úspory pár korun, sadu očkových klíčů. Byl jsem sice nedůvěřivý, ale jak to tak bývá, cena a touha vyzkoušet toto laciné nářadí rozhodla. K přílišnému nepřekvapení jsem se zmíněnou sadou nepovolil téměř ani jeden šroub. Výsledek byl až podezřele stejný, po vyvinutí síly na matici se materiál klíče povolil a z pravidelného šestihranu se stalo něco vzdáleně podobající se zdeformovanému kruhu. Od té doby jsem vyléčen z „výhodných“ nákupních akcí neznačkového nářadí.

Zcela opačným případem ale je práce s moderním aku nářadím. To upotřebíte nejen v prostorech, kde nemáte přístup k elektrickému proudu, ale i tam, kde se nechcete zamotávat do dlouhých kabelů a hledat zástrčky. S aku nářadím, neboli nářadím na baterie, snadno a rychle vyřešíte jakýkoliv technický oříšek. Dávno jsou také pryč doby, kdy na trh přišly první akumulátorové vrtačky, které byly dobrým pomocníkem, avšak výdrž baterií měla ještě své nedostatky. Dnešní baterie, především Lithium-iontové, vydrží nesrovnatelně déle.

Kromě toho je fascinující široká nabídka aku nářadí. Téměř veškeré ruční nářadí, které znáte, existuje v bateriové alternativě. Počínaje akumulátorovými pilami, noži, nůžkami na plech přes aku šroubováky, sponkovačky, tmelící pistole a konče daleko až u úhlových brusek nebo vrtacích kladiv.

Investice do kvalitního aku nářadí vám ušetří čas a zpříjemní každou práci. Ať už jste řemeslník nebo domácí kutil, práce bude pro vás doslova koníčkem.

Reklama