Kulturní tipy: Tomio Okamura v Bolaticích

Zítra tu máme opět pondělí. Ale nezoufejte, ať už musíte do zaměstnání, nebo vás čeká jakákoli jiná nepříjemná práce, ve Vašem okolí je mnoho zábavy a my Vám přinášíme pár těch nejzajímavějších akcí, které určitě stojí za to navštívit.

 

 

Místní knihovna Bolatice Vás zve v pátek od 16.00 hodin do obřadní síně Obecního úřadu na autorské čtení a besedu Tomia Okamury. Hlavním tématem bude jeho nová kniha Umění vládnout, ale řeč se určitě dostane i na Český sen. Obě knihy si budete moci zakoupit a od samotného autora nechat i podepsat.

V sobotu od 13.00 hodin můžete zajít na parkoviště u kulturního domu v Hlučíně na Koláčobraní na Hlučínsku, které se bude tentokrát konat s Uršulou Klukovou, country kapelou „Karavana“ a cimbálovou muzikou „Borovičkovi“.

Dále je pro Vás v tento den připraven v ulici Polní Bohuslavický Strassenfest. Od 15.00 hodin se můžete těšit na bohaté občerstvení, ohňostroj a dobrou zábavu jak pro děti, tak pro dospělé až do ranních hodin. Strassenfest se ale v sobotu koná i v Šilheřovicích. Od 15.00 hodin se zajděte podívat na ulici Na Bělidle a Na Staré Cestě, kde se dozvíte více.

Další sobotní akci si pro vás připravila i obec Darkovice. Jedná se o Netradiční soutěž se startem z požárního auta o putovní pohár starosty obce. Ve 14.00 hodin je sraz družstev ve sportovně oddechovém areálu v Darkovicích. S sebou si určitě nezapomeňte správnou výstroj, startovné 100 Kč (za každé družstvo) a dobrou náladu.

16. září

– autorské čtení a beseda Tomio Okamura o jeho nové knize Umění vládnout

– 16. výstava hroznů Slezska

17. září

– Koláčobraní na Hlučínsku

– Bohuslavický Strassenfest

– Šilheřovický Strassenfest

– Závody do vrchu historických vozidel

– Netradiční soutěž o putovní pohár starosty obce

– Prajzská Liga her

18. září

– Varhanní koncert

 i-Senior.cz

Reklama