Kulturní tipy: Štěrkovna Open Music

Tento týden o nejrůznější akce nebude nouze. Darkovičky, Štěpánkovice i Bohuslavice Vás zvou na slavnosti, kde se nudit zaručeně nebudete.

Ve čtvrtek 28. července začíná v Hlučíně tolik očekávaný festival Štěrkovna Open Music. Těšit se můžete na kapely jako je Nigthwork, Monkey Business, Charlie Straight, Sunshine a další. Hvězdou sobotního večera bude samozřejmě Richard Müller, kterého uslyšíte a uvidíte po desáté hodině. Pokud ještě nepatříte k těm, co si nekoupili lístek v předprodeji, máte stále pár dní možnost zakoupit vstupenky za výhodnější cenu, než na místě. Více informací zde.

Reklama

Pokud byste se přece jen k jezeru u Hlučína nechystali, pak jste v pátek 29. července od 19.00 hodin zváni do rekreačního areálu Loděnice v obci Děhylov. Kde je pro Vás připraven koncert k výročí 20. let založení skupiny Druhá tráva. Spolu s ní vystoupí i muzikanti Robert Křesťan a Charlie McCoy.

Další výročí, tentokrát však 110., můžete přijít oslavit se sborem dobrovolných hasičů na hřiště u školy v Hošťálkovicích. Od 15.00 hodin uvidíte soutěž hasičských družstev v požárním sportu a od 20.00 hodin začíná diskotéka, na kterou jste všichni zváni.

A pokud stále nevíte, co podniknout v sobotu či v neděli, pak i na poslední červencový víkend pro Vás máme několik tipů. Pro milovníky sportu je připravena sportovní slavnost na oslavu 80. let sportu v Darkovičkách. Ti, co spíše dávají přednost něčemu jinému než fotbalu, můžou zajít na zahrádkářskou slavnost do Štěpánkovic. Na oba dva dny je, kromě bohatého programu a hudby k tanci i poslechu, připraveno občerstvení – pivo, čepovaná kofola, sudové víno, steaky a bramborové placky.

28. až 30. července

– Štěrkovna Open Music (Hlučín od 17.00 hodin)

29. července

– Druhá Tráva & Charlie McCoy (Děhylov od 19.00 hodin)

30. července

– Hasičská slavnost (Hošťálkovice od 15.00 hodin)

30. a 31. července

– Sportovní slavnosti (Darkovičky od 15.00 hodin)

– Zahrádkářská slavnost (Štěpánkovice od 16.00 hodin)

– Anenská slavnost (Bohuslavice od 17.00 hodin)

 i-Senior.cz

Reklama