Kulturní tipy: setkání schol v Hati

Od 6. září do 31. října můžete v ostravském obchodním centru Futuru shlédnout uměleckou výstavu zvířat vyrobených z kovového šrotu. K vidění je gepard, lev, gorila či rodinka tučňáků. Vystavené exponáty budou ohodnoceny odbornou porotou a nejlepší tvůrce získá finanční odměnu.

 

Reklama

Zajímavostí je, že umělečtí kováři se mohou stále hlásit do soutěže, a to až do konce února 2012. Pořadatelská společnost Kovosteel by chtěla shromáždit okolo 60 uměleckých děl zobrazující zvířata. Podmínkou je, aby zvíře bylo vyrobeno v měřítku 1:1 a mělo minimální nosnost 100 kg. Dále musí být bezpečné. Exponáty totiž ve velké míře lákají děti, které na nic mohou dovádět.

Dalším kulturním tipem je Výstava ovoce, zeleniny a kutilství, kterou pořádají zahrádkáři z Bolatic ve dnech od 24. do 26 září. Ještě tuto neděli 25. září v 15:00 můžete vidět vyhlášení vítěze 2. kola zahrádkářské soutěže TOP 2011. Od 15:30 uslyšíte rady jak šetrně ošetřit zeleninu a dřeviny.

Televizní studio KC Hlučín pořádá 29. září od 17:00 autorské čtení a besedu Martina Jarošeka o knize „Život na obou stranách výčepu“.

Do 30. září máte poslední možnost shlédnout výstavu uměleckých fotografií Liberalis fotografky Mgr. Tamary Černé. Výstavu naleznete v Ostravě na Stodolní ulici.

Máte-li chuť poslechnout si krásnou hudbu, tak zavítejte prvního října 2011 do  chrámu svatého Matouše v Hati, kde od 15:00 proběhne Setkání schol.

6. září – 31. října

– Výstava uměleckých zvířat vyrobených ze šrotu

24. září – 26. září

– Výstava ovoce, zeleniny, kutilství

29. září

– Autorské čtení Martina Jarošeka

30. září

– Liberalis – výstava uměleckých fotografií

1. října

– Setkání schol


 i-Senior.cz

Reklama