Kulturní tipy: senioři do kin

Nevíte, kam vyrazit tento týden za kulturou? Máme pro Vás opět pár tipů, jak si všední i nevšední dny co nejvíce zpříjemnit. A nejen akce „seniorské středy“ je pro Vás tento týden připravena, i Dům knihy Librex nesmí v nastávajících dnech zůstat bez povšimnutí.

Pokud vyrazíte do Domu knihy Librex v Ostravě, určitě nebudete zklamaní. Hned v pondělí 13. června můžete zajít na setkání s Hurvínkem a Máničkou alias s Martinem Kláskem a Helenou Štáchovou. A v úterý 14. června na témže místě od 17.00 hodin začne cyklus besed Moderní metody medicíny aneb opravdové celebrity. Povídat si budete moci s MUDr. Alenou Zjevíkovou z Kliniky infekčního lékařství z Fakultní nemocnice v Ostravě.

A nejen Dům knihy Librex je stálicí v našich kulturní tipech. I ostravské Minikino Vás opět zve na filmové představení v rámci akce „seniorské středy„. Tentotkrát je pro Vás připraven snímek Dům košaté lásky. Finský režisér Mika Kaurismäki se zaměřil na problematiku dlouholetého manželství. Hlavní hrdinové Juhani, který je rodinným psychoterapeutem, a Tuula, která je profesionální konzultantkou, věří, že jejich rozchod proběhene bez jakýchkoli problémů i přesto, že budou ještě pár dní sdílet společný domov. Jak jistě ale tušíte, tak jednoduché to mít nebudou. Nemalé problémy začnou hned, jak se Juhani rozhodne začít užívat své znovu získané svobody.

29. ročník Běhu zámeckým parkem proběhne v neděli 19. června na opavsku v Kravařích. Tento již tradiční závod přiláká i řadu běžců ze sousedního Polska, takže pokud si chcete, stejně jako oni, užít příjemné prostředí zámeckého parku, zaběhat si relativně lehkou trať a přátelskou atmosféru, pak určitě vyražte i vy.

Více o 29. ročníku – Běh zámeckého parku zde.

 

13. června 2011

– setkání s Helenou Štáchovou a Martinem Kláskem (Dům knihy Librex v Ostravě od 17.00 hodin)

14. června 2011

– Cyklus besed Moderní metody medicíny aneb opravdové celebrity (Dům knihy Librex v Ostravě od 17.00 hodin)

15. června 2011

– filmové představení Dům košaté lásky DVD (Minikino v Ostravě od 15.00 hodin)

19. června 2011

– Běh zámeckým parkem (Kravaře ve Slezsku, Alejní ulice)

18. – 19. června 2011

– oslavy 100. výročí založení SDH Darkovice a spolupráce s OSP Rasczyce

 

Reklama