Kulturní tipy: s Janžurovou do divadla

Týden se sešel s týdnem a my Vám opět přinášíme přehled těch nejlepších kulturních tipů, které určitě stojí za návštívení. Můžete se těšit na divadelní představení, výstavy či křest knihy.

 

 

 

Ve čtvrtek můžete zajít do Kulturního domu v Dolním Benešově, kde uvidíte v hlavní roli Ivu Janžurovou a Stanislava Remunda v divadelní hře Pudl a Magnolie. Jedná se o komedii o lásce a nelásce, nevěře i důvěře, o hereckých snech, zákulisních milostných intrikách i o tajemství hereckého řemesla aneb jak se dva nesnášenliví herci při konkurzu na filmové role dostali do spárů jedné extravagantní režisérky.

V pátek Vás srdečně zve Muzeum Hlučínska od 17.00 hodin na křest knihy Grunt od spisovatelky Anny Malchárkové a v sobotu je připravena pro Vaše nejmenší divadelní soutěž. Na hrádku v Závadě si s nimi společně můžete užít odpoledne plné her a zábavy.

Další sobotní akce se koná v obci Bolatice. Tu místní nadšenci pořádají od 16.45 hod na skanzenu Kobzolfest. K poslechu Vám zahraje cimbálová muzika Háj, připraveno je i vystoupení Seniorek, stylové soutěže pro dospěle, tématická zábava pro děti a k jídlu budete moci ochutnat například buchty, guláš z kotlíku, placky, bramboračku nebo brambory pečené v ohni.

Celý víkend můžete také zajít na III. Slezskou výstavu drobného zvířectva s mezinárodní účastí, která proběhne v areálu hasičské zbrojnice v Hati. Výstava se koná po oba dva dny od 8.00 hodin a k vidění bude 450 ks králíků, 600 ks holubů, 500 ks drůbeže (různých plemen). Dále bude vystavena expozice exotického ptactva a bažantů, hadů a pavouků, akvarijních rybiček a vodních želv.

Další víkendová akce, která stojí za navštívení je Výstava ovoce, zeleniny, kutilství. Ta je pro Vás v prostorách kulturního domu v Bolaticích otevřena od soboty do pondělí od 9.00 hodin do 18.00 hodin.  V průběhu výstavy můžete ochutnat a zakoupit i mošt či vína místních pěstitelů.

A třetí výstava, která také potrvá celý víkend, se uskuteční v obci Hať. Tradiční Krmášova zahrádkářská výstava s mottem „včely milují každý květ, zahradkáři jim děkují za úrodu a med“,  se zatím tváří tajemně a organizátoři nechtějí prozradit nic blíže. Pokud jste tedy zvědaví, v jakém duchu se ponese tento ročník, nezbývá Vám nic jiného než se na výstavu zajít podívat. V sobotu bude výstava návštěvníkům přístupna od 16:00 – 19:00. V neděli zahradkáři své brány otevřou už v 9:00 a výstavu zakončí v 19:00.

22. září

– Pudl a Magnolie

23. září

– křest knihy GRUNT od Anny Malchárkové

24. září

– III. Slezská výstava drobného zvířectva

– Divadelní soutěž rodin Pohádkový hrad

– Kobzolfest

– Výstava ovoce, zeleniny, kutilství

– Krmášová zahrádkářská výstava od 16:00 – 19:00

25. září

– Drakiáda

– Krmášová zahrádkářská výstava od 9:00 – 19:00

 i-Senior.cz

Reklama