Kulturní tipy: Podzimní Hlučínsko – Vřesinská šlápota

První podzimní dny vychází přímo ideálně. Jsou zalité sluncem a příjemným teplem. Předpovědi počasí nenaznačují žádné výrazné zhoršení a to je o důvod více vyrazit tento týden za kulturou.

 

Reklama

 

 

Tuto neděli, kdy naše kulturní tipy vychází, tedy 2. října, můžete navštívit Den architektury aneb Hlučínem nejen po moderní architektuře. Jedná se o procházku městem s architekty a teoretiky za účelem poznání svého města. Tato akce se paralelně koná v dalších českých a moravských městech. Sraz je na Mírovém náměstí v 9:00 a maximální počet lidí je omezen na 25.

Procházkou navštívíte nejzajímavější stavby Hlučína, seznámíte se s nerealizovanými stavbami či zhlédnete organický rodinný dům Na Včelínku a mnoho dalšího.

Dny 3. – 7. října jsou zasvěcené Týdnu knihoven. Hlučínská knihovna má pro nové členy připravenou registraci čtenářů na rok zdarma, výstavu tradičních i neobvyklých záložek nalezených v knihách a exkurzi po knihovně. Čtvrtého října bude Týden knihoven zpestřen přednáškou Grafologie aneb tajemství výkladu písma. Přednáška bude probíhat od 17 hodin v Zámeckém TV klubu.

Ve středu 5. října se v Kravařích bude konat 20. ročník soutěže Plave celé město. Soutěž pořádá agentura Sprint spolu s Českým olympijským výborem. Kravařský aquapark bude zdarma otevřen od 7 do 21 hodin pro všechny návštěvníky, kteří uplavou jakýmkoliv plaveckým způsobem 100 metrů.

Podzimní Hlučínsko – Vřesinská šlápota, to je název zábavného turistického pochodu, pro celou rodinu, krásnou podzimní přírodou. Start je 8. října v 9 hodin z Mírového náměstí v Hlučíně.

2. října

Den architektury – Hlučínem nejen po moderní architektuře

3. října – 7. října

Týden knihoven

5. října

Plave celé město

8. října

Podzimní Hlučínsko – Vřesinská šlápota

 i-Senior.cz

Reklama