Kulturní tipy: pálení čarodějnic se blíží

Mít v občanském průkazu napsaný důchodový věk, neznamená, že se tak musíte cítit. Dnes a denně je mnoho akcí věnovaných právě seniorům, z toho ale není jasně dáno, že na ostatní máte dveře zavřené. Přinášíme Vám malý přehled, kam vyrazit za kulturou. Ať už se jedná přímo o setkání seniorů, nebo divadelní či hudební vystoupení, všude jste zváni.

Například dnes můžete vyrazit do kulturního domu v Bohuslavicích, kde od 15.00 hodin probíhá již tradiční jarní setkání seniorů. A pro zpestření vystoupí i folklorní sbor Vlašanka. Pokud byste raději něco s venkovním posezením, pak i v Bohuslavicích si přijdete na své. V pátek 29. dubna 2011 na školním hřišti bude probíhat Pálení čarodějnic.

Velikonoce už sice jsou za námi, ale pokud si přece jen ještě chcete dopřát chvilku velikonoční atmosféry, potom v pátek 29. dubna 2011 jste zváni do kostela Panny Marie Královny v Ostravě. Ostravská univerzita zde pořádá velikonoční koncert. K poslechu bude hudba od W. A. Mozarta a F. Schuberta.

Jestli Velikonoc i tak nemáte dost, poslední příležitost jak si jich ještě užít,Vás čeká přímo na zámku. V Hradci nad Moravicí máte možnost projít si velikonočně vyzdobenou prohlídkovou trasu, která ale potrvá pouze do neděle 1. května 2011.

Dům knihy Librex v Ostravě Vás zve na besedu s českým psychiatrem, básníkem, spisovatelem a překladatelem v jedné osobě, MUDr. Janem Cimickým. Beseda na téma Vražda v páté sadě, která se uskuteční v pátek 29. dubna 2011 od 17.00 hodin, bude zakončena autogramiádou.

čtvrtek 28. dubna 2011

–          Setkání seniorů (kulturní dům Bohuslavice od 15.00 hodin)

pátek 29. dubna 2011

–          Pálení čarodějnic (hřiště Bohuslavice)

–          Velikonoční koncert (kostel Panny Marie Královny Ostrava od 17.00 hodin)

–          Beseda s MUDr. Janem Cimickým (dům knihy Librex Ostrava od 17.00 hodin)

do neděle 1. května 2011

–          Velikonoční prohlídková trasa (zámek Hradec nad Moravicí)

Reklama