Kulturní tipy: odpust s Karlem Gottem

Doba odpustů už je v plném proudu a my Vám přinášíme pár těch nejzajímavějších, které Vás tento týden na Hlučínsku čekají.

 

 

 

 

Ještě dnes můžete vyrazit na odpust do Píště. Ten už začal v pátek 5. srpna, ale potrvá až do zítřka.  Na Taneční veselici ODPUST FEST Píšť 2011 je pro Vás připravena ještě stále spousta hudby. Dnes od 18.00 hodin bude hrát HUDBA PRO VÁS – Alois Weiss a zítra od 17.00 hodin Dechová taneční hudba, od 19.30 hodin Vám pak zahraje Prajzský výběr Milana Lamparta. Píšťský odpust se ale koná i v Kostele sv. Vavřince, kde dnes od 15.00 hodin uslyšíte koncert duchovní hudby. Další doprovodný program se koná na hřišti TJ SLAVIA Píšť, kde je dnes pro Vás připravena Oldies party a DJ Baluu, Four Case a ABBA Pop Stars revival. Kromě dobré hudby můžete dneska a zítra zavítat i na kolotče a atrakce do zábavního lunaparku.

Dále Vás chceme pozvat na Odpustový chrámový koncert. Ten se koná v obci Šilheřovice a i tam mají pro Vás připraven bohatý program. Zajděte tedy v sobotu 13. srpna v 18.00 hodin do kostela Nanebevzetí Panny Marie a uslyšíte skladby od hudebních velikánů jako je Henry Purcell, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák a mnoho dalších. To vše v podání člena opery Národního divadla moravskoslezského Pavla Kozla a Slezského žesťového kvinteta – Pavel Hanslík, Karel Bednář, Karel Čurda, Martin Cupal a Milan Zatloukal.

To ale není vše, co Vás v Šilheřovicích tento týden čeká. V neděli se bude ve Sportovně rekreačním areálu Baumšula konat tradiční šilheřovický odpust. Pro zpříjemnění nedělního odpoledne jsou pro Vás připraveny kolotoče, střelnice, atrakce a stánky s občerstvením.

Poslední odpust, na který můžete tento týden zajít, je v Kravařích u BulyArény. I na Kutském odpustu je pro Vás připraven bohatý program. V sobotu od 20.00 hodin si můžete přijít zatančit na kapelu DRIVE a v neděli si pak určitě nenechte ujít zpěváky jako je Karel Gott, Martin Harich a zpěvačky Gabrielu Gunčíkovou a Šárku Markovou.

7. – 8. srpna 2011

Píšťský odpust

12. – 14. srpna 2011

Kobeřický odpust

13. srpna 2011

– Odpustový chrámový koncert (v Šilheřovicích od 18.00 hod.)

13. – 14. srpna 2011

Kutský odpust s Karlem Gottem (v Kravařích od 20.00 hod.)

14. srpna 2011

– Šilheřovický odpust

 i-Senior.cz

Reklama