Kulturní tipy: Hudba nezná hranic

Ještě nevíte, kam vyrazíte v týdnu nebo jak strávíte tento víkend? Pak tu máme pro Vás další tipy kam za kulturou v Moravskoslezském kraji, a že jich není málo, se můžete přesvědčit sami.

Tak třeba hned v krajském městě můžete zajít do jednoho z největších knihkupectví Librex, kde se v úterý 17. května od 16.00 hodin uskuteční beseda spojená s křestem knihy My tři a já od Vlasty Redla, která bude samozřejmě zakončena i autogramiádou. V domě knihy ještě zůstaneme, protože ve středu 18. května od 17.00 hodin se zde koná beseda k premiéře činohry z Národního divadla moravskoslezského Něco je v ní.

Ve středu můžete také zajít do Minikina v Ostravě, kde se každou středu v 15.00 hodin celý květen promítají filmy pro seniory, tentokrát je pro Vás připravené drama Králova řeč.

Pokud byste ale za kulturou rádi zašli i s dětmi, pak Vás v obci Bohuslavice do kulturního domu zve divadlo Moravia v sobotu 21. května v 18.00 hodin na představení Lotrando a Zubejda.

Na tradiční koncert Hudba nezná hranic můžete zajít do Kulturního domu v obci Hať. Od 17.00 hodin Vám zahrají a zazpívají Salonní orchestr Oldřicha Zahuty, Veronika Bekárková, Pavel Kozel, Ewa Stoschek z Německa a další.

Celý květen pak v Muzeu Hlučínska probíhá výstava reprodukcí a artefaktů z díla slavného hlučínského malíře Johannese Bochenka. V každou celou hodinu v pondělí, ve středu a ve čtvrtek je i možné zajít na prohlídku s odborným výkladem.

 

17. května 2011

– křest knihy „My tři a já“ (Dům knihy Librex Ostravě od 16.00 hodin)

 

18. května 2011

– beseda k činohře „Něco je v ní“ (Dům knihy Librex v Ostravě od 17.00 hodin)

– filmové představení „Králova řeč“ (MINIKINO Ostrava od 15.00 hodin)

 

21. května 2011

– divadlo „Lotrando a Zubejda“ (Kulturní dům v Bohuslavicích od 18.00 hodin)

– areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky

– Hudba nezná hranic 2011 (obec Hať od 17.00 hodin)

 

do 31. května 2011

– výstava Johannese Bochenka (Muzeum Hlučínska)

Reklama