Kulturní tipy: Dětský den se blíží

Přelom měsíce května a června se blíží a s ním je spojen i Dětský den. Ten je připravený snad v každé obci, takže pokud máte doma nějakého toho „malého špunta“, určitě s ním na nějaký takový program vyražte.

Začíná nový měsíc a „seniorské středy“ stále pokračují ještě celý červen. Tentokrát je pro Vás připraven snímek Útěk ze Sibiře. Pokud chcete vidět drama založené na skutečné události z roku 1940, které popisuje útěk skupiny vězňů z ruského gulagu, pak určitě ve středu 1. června zajděte v 14.30 hodin do ostravského Minikina.

Reklama

I Dům knihy Librex nabízí v tomto týdnu dostatečné kulturní vyžití. Například ve středu 1. června se můžete těšit na besedu s projekcí fotografií Mileny Slawikové o zakladateli moderní vodoléčby Vincenzu Priessnitzovi. A v sobotu 4. června Vás čeká v té samé budově setkání s tvůrci a představiteli mimořádného operního představení Zítra se bude… Uvidíte Soňu Červenou, Aleše Březinu a Jiřího Nekvasila.

dětský den se už kvapem blíží a pro děti je snad v každém městě či obci připraven speciální program. Například v obci Hať na hřišti TJ Sokol se v sobotu 4. června se dočkáte kovbojského dětského dne. Kromě bohatého doprovodného programu se můžete těšit i na soutěže, občerstvení a po skončení akce ve 20.00 hodin je připraven noční karneval.

V sobotu můžete také už od rána zajít na farmářské trhy. Prodávat se budou domácí uzeniny a zabíjačkové speciality, pekařské a cukrářské výrobky, frapláčky, koření, konopné produkty, zdravá výživa, včelí med a jiné včelařské produkty.

1. června 2011

– filmové představení Útěk ze Sibiře (ostravské Minikino v 14.30 hodin)

– beseda Vincenz Priessnitz (Dům knihy Librex v Ostravě v 17.00 hodin)

4. června 2011

– beseda o operním představení Zítra se bude… (Dům knihy Librex v Ostravě v 17.00 hodin)

– kovbojský dětský den (hřiště TJ Sokol Hať od 16.00 hodin)

– Farmářské trhy (Ostrava – Místecká 95, 8.00 hodin – 12.00 hodin)

Reklama