Kulturní tipy: den tak trochu jinak s Václavem Vydrou

První víkend v srpnu se ponese v duchu zábavy. Připraveny jsou pro Vás akce nejrůznějších typů a soutěží. Těšit se můžete například na den s Václavem Vydrou nebo přehlídku historických vozidel.

V sobotu 6. srpna jsou opět po roce na zámek do Kravař zváni všichni příznivci historických vozidel. Těšit se můžete na přehlídku historických vozidel a stylového oblečení jejich posádky. Vozidla se budou na zámek sjíždět už od ranních hodin, samotná přehlídka elegance historických vozidel se ale uskuteční až od 13.00 hodin.

V sobotu můžete také zajít do Bolatic na XII. ročník country festivalu Bolatické Křeménky. Od 15.00 hodin je pro Vás připravené bohaté občerstvení, myslivecké speciality, ukázky práce s honáckým bičem, příjezd motorkářů, country tanců a mnoho dalšího. Na akci vystoupí i skupiny Zálesáci ze Stěbořic, Drobek & Klondajk z Českých Budějovic a od 18.00 hodin začne koncert skupiny Rangers –  Plavci.

Pokud se přece jen necítíte na country festival, pak od 15.00 hodin můžete zajít do Areálu U vodníka Slámy v Háji ve Slezsku na Václava Vydru a den plný koní tentokrát trochu jinak. Jedná se o 3. ročník akce zaměřené na oslavu koní a zdůraznění jejich významu pro člověka od dávné minulosti až po současnost. Opět je pro Vás zajištěno mnoho občerstvení a zábavy, především pro ty nejmenší.

Pokud máte doma nějakého toho pejska a k tomu i vnouče, pak je určitě oba vezměte v neděli 7. srpna na 4. Výstavu Voříšku a psů bez PP. Ještě máte pár dní na registraci, která se uzavírá ve čtvrtek 4. srpna. Výstava se koná v areálu kynologického klubu na Albertovci.

6. srpna 2011

– Veteráni na zámku (v Kravařích od 13.00 hodin)

– XII. ročník country festivalu Bolatické Křeménky (v Bolaticích od 15.00 hodin)

– Václav Vydra & den plný koní (v Háji ve Slezsku od 15.00 hodin)

– Kytarový recitál Tomáš Pastrňák a Igor Jelínek (Štěrkovna Hlučín od 17.00 hodin)

7. srpna 2011

– 4. výstava Voříšků a psů bez PP (ve Štěpánkovicích od 9.00 hodin)

– Přátelské posezení s Kobeřankou (Kobeřice od 16.30 hodin)

 i-Senior.cz

Reklama