Který je nejlepší zelený čaj na hubnutí?

Je známo, že všechny zelené čaje mají různé prospěšné sloučeniny, jako jsou katechiny – které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi, kofein – zvyšuje bdělost, theanin – vyvolává relaxační účinek a snižuje krevní tlak, vitamin E, C a B2 – pomáhá udržovat pokožku, je bohatý na antioxidanty a udržuje sliznici. Kromě toho jsou druhy zeleného čaje, které všechny pomáhají zlepšit tělesnou hmotnost tím, že snižují množství tuku uloženého v těle.

Čaj Matcha

Tento čaj je mletá forma zeleného čaje bohatá na katechiny a může pomoci snížit tělesnou hmotnost. Ke snížení hmotnosti stačí konzumovat 1 až 4 lžičky prášku matcha denně. Zelený čaj Matcha na hubnutí se dodává v čisté formě, případně v různých příchutích.

Sencha

Jedná se o nejběžnější formu zeleného čaje. Obvykle se vyrábí dostupnými metodami, kdy čajovníci dodávají lístkům páru a rolují je, aby vznikl relativně hrubý čaj s typickým jehličkovitým tvarem.

Fukamushi Sencha

Tento zelený čaj je nejméně dvakrát dražší než běžný čaj Sencha. Je známý jako Fukamushi Sencha, nebo Fukamushi Ryokucha. Obecně slovo Fukamushi odkazuje na význam „dlouhotrvající proces napařování“. Protože jsou lístky silně spařeny, získají tmavší barvu, poskytují silnější chuť, stávají se práškovitými a nezvyšují travnatost chuti. Čaj vyrobený z těchto listů produkuje vysoký obsah cenných látek a díky dlouhotrvajícímu procesu napařování má jemnější vzhled. Mnoho účinných látek v tomto typu čaje poskytuje kompletní pomoc při hubnutí.

Gyokuro

Podle zvyklostí se čajové keře na 20 dní zakryjou látkou, což vede k silnější produkci žádoucích látek (polyfenolů, kofeinu, katechinů. Zakrytí umožňuje omezený přístup světla, což napomáhá i tomu, že listy při růstu vytvářejí nové výhonky.

Kabusecha

Kabusecha je další zelený čaj zakrytý před sběrem, ale méně než Gyokuro – pouze přibližně týden před sběrem. Zakrytí zastaví přísun slunečního světla. To umožňuje listům růst novými výhonky a dodává jim tmavší barvu. Proto je Kabusecha ve srovnání se Senchou silnější, tmavší a chuťově bohatší v každém doušku.

Zelený čaj obsahuje zdraví prospěšné látky a často představuje lepší volbu mezi různými povzbuzujícími možnostmi, jako je černá káva nebo černý čaj. Nejlepší zelený čaj na hubnutí se připravuje šetrným zahříváním a napařováním listů. Nejlepší by bylo, kdybyste přešli na pití zeleného čaje každé ráno během nebo po jídle. Zelený čaj si totiž zachovává spoustu výhod v rámci jediného šálku čaje. Dodává vám různé prospěšné látky, které pomáhají udržovat sílu imunitního systému, bojovat proti infekcím a snižovat riziko onemocnění.

Zelený čaj je prospěšný, pokud procházíte různými stresovými problémy, jako je úzkost a deprese.

Pokud hledáte nějaký prostředek na odbourávání tuků, můžete snadno přejít na účinnou a cenově výhodnou metodu, jakou je zelený čaj.

Jaké jsou výhody zeleného čaje pro celkové zdraví?

Zlepšení funkce mozku

Zelený čaj se skládá z kofeinu a aminokyseliny L-theanin. Obě tyto sloučeniny nebo jejich obsah pomáhají zlepšit funkci mozku v mnoha ohledech a pomáhají vám bojovat s problémy, jako jsou výkyvy nálad, nedostatek bdělosti, pomalá reakční doba a poruchy paměti.

Snížení množství břišního tuku

Zelený čaj zvyšuje rychlost metabolismu a pomáhá spalovat tuk. Proto spolu se správnou stravou můžete snadno spálit kalorie nebo zůstat fit a v normálním váhovém rozmezí.

Snižte riziko rakoviny

Zelený čaj je vynikajícím zdrojem silných antioxidantů. Tyto antioxidanty pomáhají v boji proti rakovinotvorným buňkám. Zelený čaj pomáhá snižovat riziko rakoviny prsu, prostaty a tlustého střeva.

Snižuje zápach z úst

V zeleném čaji se nachází sloučenina, a to katechiny, která je známá tím, že poskytuje zdraví ústní dutiny. Zelený čaj vám může pomoci v boji proti infekcím v ústech a špatnému dechu.

Snižuje zarudnutí a podráždění pokožky

Zelený čaj obsahuje antioxidanty i protizánětlivé vlastnosti. Může nejen zlepšit váš imunitní systém, ale může vám pomoci předcházet podráždění kůže, zarudnutí kůže a otokům. Použití masky ze zeleného čaje na obličej nebo pokožku může snížit opálení a spálení od slunce. Můžete ji také použít jako prostředek ke zklidnění drobných poranění na kůži.

Prevence kardiovaskulárních onemocnění

Výtažky ze zeleného čaje pomáhají zvyšovat hladinu antioxidační kapacity krve. Pomáhá také snižovat celkovou hladinu LDL (špatného) cholesterolu. Zelený čaj pomáhá předcházet oxidaci LDL částic v těle, což je cesta k srdečním onemocněním.

  • Zelený čaj pomáhá udržovat produktivitu tím, že udržuje neporušenou hladinu dobrých hormonů a udržuje hormonální aktivity v těle.
  • Pití zeleného čaje pomáhá snižovat riziko zablokování nebo ucpání tepen v důsledku konzumace tuků nebo riziko vysoké hladiny cholesterolu.
  • Zelený čaj také pomáhá v boji proti rakovině vaječníků a krevnímu tlaku nebo kardiovaskulárním problémům. Tento přínos je více spojen s mužským pohlavím než s ženským.
  • Také pokud pijete alespoň tři šálky zeleného čaje denně, můžete přispět ke snížení rizika úmrtí na srdeční onemocnění.
  • Denně byste měli zkonzumovat minimálně dva šálky zeleného čaje, abyste podpořili zdravou funkci jater, což vede ke stabilnější hladině testosteronu a lepší mužské hormonální rovnováze.
  • Zelený čaj také snižuje křeče a bolestivé příhody během menstruace. Pokud tedy žena prochází menstruací, může denně konzumovat 1-2 šálky zeleného čaje.
Reklama