Krizové linky pro pomoc seniorům v období pandemie koronaviru COVID-19

Krizová linka, zdroj: Hlavní město Praha

V souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19 zavádějí některé instituce krizové linky pro seniory. Kde získáte informace o nákaze? Jaká platí mimořádná opatření? Na koho se obrátit o pomoc v krizové situaci?

Reklama

Nezisková organizace ŽIVOT 90 společně s hlavním městem Praha zavedla od 13. 3. bezplatnou non-stop linku pro seniory. Bezplatná linka slouží pro nonstop pomoc v krizové situaci pandemie koronaviru. Linka je k dispozici pro osamělé seniory, kteří se na linku mohou obracet se svými potřebami.

  • Senioři na lince získají informace, rady a doporučení ohledně mimořádných opatření.
  • Linka je spojena s centrem pomoci seniorům a spolupracuje se soukromými firmami, kde lze objednat balíčky potravin nebo hygienických potřeb.
  • Linka je určena i pro veřejnost. Kdokoli může zde upozornit na seniory ve svém okolí, kteří by mohli potřebovat pomoc.
  • Linka zároveň hledá dobrovolníky, kteří by se chtěli do centra zapojit.
  • Na realizaci pomoci spolupracuje také Český červený kříž, skauti, hasiči, soukromí obchodníci jako rohlík.cz nebo košík.cz a další.

Číslo linky je 800 160 166.

Linka pro seniory Elpida

Bezplatnou linku má dlouhodobě zavedenou organizace Elpida. Telefonická linka slouží pro krizovou pomoc pro seniory, pečující o seniory a osoby v krizi. Linka je v provozu denně od 8:00 do 20:00 hodin.

Číslo linky je 800 200 007.

Aktuální informace od Ministerstva zdravotnictví

Veškeré informace o pandemii koronaviru COVID-19 naleznete na stránce Ministerstva zdravotnictví www.koronavirus.mzcr.cz.

Reklama